Otomobil alırken dikkat etmeniz gereken 7 önemli özellik

Hayatta verilen önemli kararlardan biri otomobil markası ve modelini seçmek... Bu kadar çok otomobil seçeneği içinden fiyatına göre en uygun olanı seçmenin sırrı bu haberde.

Haberler - ntv.com.tr 09.04.2016 - 09:21

Otomobil alırken dikkat etmeniz gereken 7 önemli özellik

1-OTOMOBİLİN İÇİ VE FERAHLIĞI ÖNEMLİ

Bir araçta en önemli özellik ferahlık... Özellikle arka koltukları binenlerin rahatına uygun olmalı. Beş kişilik bir ailenin rahatça seyahat edebilmesi, tatile gidebilmesi çok önemli. Çocukların rahatı da en az büyükler kadar önemli...

2- KONFOR OLMAZSA OLMAZ BİR ÖNCELİK

Kullanıcıların bir kısmı otomobilin dış tasarımına önem verirken kimisi de iç tasarımındaki konfora en az dışı kadar önem verir.  Tamam, dış görünüş de önemli ama her binişte arabanın içinde olduğunuza göre kullanışlı ve kaliteli malzemeden yapılmış rahat bir otomobil almalısınız. Hedef, bu iki özelliğin buluştuğu bir araç...

3- SESSİZLİK 

Yüksek hızlarda bile rüzgar ve yol sesini yansıtmayan bir bebeğin mışıl mışıl uykusunu bozmayan sakin bir otomobil her zaman ipi göğüsler. Konforun en önemli tamamlayıcısı da zaten dışarıdaki karmaşa ve gürültüden bizi uzak tutan yalıtım olmalı.

4- GÜVEN 

Kötü yol koşullarında bile sürüş güvenliği çok önemli. Savrulmayan, kendinizi ve sevdiklerinizi güvenle ilerilere taşıyacak otomobil uyku kaçırmaz.

5- BEŞ YILLIK GARANTİ

Bir firmanın en önemli güvenliği verdiği garanti süresidir... Ve de geniş servis ağı. Otomobil alırken bu kıyaslama da önemli bir parametre.

6- OTOMATİK VİTES

Türkiye'de otomobillerin çoğu manuel vites olsa da keyifli bir sürüş için iyi tasarlanmış otomatik vitesin en iyi seçenek olduğunu unutmayın... Hele şehir hayatındaki dur-kalk trafiğinde otomobilin yeni teknoloji otomatik vitesi artık olmazsa olmaz...

7- İŞİN FİNALİ: FİYAT

Yukarıdaki 6 maddede sayılan özelliklerden sonra, iş ödemeye gelince büyük çoğunluk hayallerini ertelemek zorunda kalabilir. Ya da broşürlerde hiçbir zaman kullanmadığınız bir sürü özellik için sizden bir servet isteyebilirler. Oysa siz kullanmak istemediğiniz özellikler için boş yere para ödemek istemezsiniz.

+BONUS ÖZELLİK: GÜVENİLİR BİRİNDEN TAVSİYE

Behzat Amirim'in (Erdal Beşikçioğlu) bile sorgusundan geçip, güvenilirliğini almış bir otomobil benim için iyi bir referanstır diyorsanız Fiat Egea hem fiyatı hem de kalitesiyle tam size göre... Üstelik Egea’nın şimdi tam otomatik vites seçeneği de var.

DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN

Sayfa Yükleniyor...