Yeni Citroen DS4’ün iç kısmının tasarımcısına göre, otomobillerin uzun model döngüleri imalatçıların en gelişmiş otomobil içi teknolojiler konusunda, bilgisayar devi Apple ile rekabet etmesini imkansız hale getiriyor.

İlişkili Haberler


Yeni C4’ün iç kısmını da tasarlayan Sean Johnson, otomobil yapımcılarının çekirdek işleriyle daha fazla ilgilenmeleri gerektiğini ve bazı müşterilerin iç kısımda gelişmiş kontrol sistemleriyle ve işlevlerle ilgilenmediğini söyledi.

Johnson verdiği bir röportajda “Bir denge bularak iç kısımları fazla karmaşık yapmamamız, kullanımı kolaylaştırmamız ve daha iyi arayüzlerle donatmamız gerekiyor. Fakat otomotiv endüstrisi için Apple ile aşık atmak zor. Teknoloji otomobil ilk çıktığında radikal olabilir, ama iki hafta sonra demode olacaktır” dedi.

Citroen Hypnos Konsepti
Citroen Hypnos Konsepti

Başta gökkuşağı rengindeki Hypnos olmak üzere Citroen’in son zamanlardaki konseptlerinden bazılarının radikal iç kısımları var ve Johnson şirketin yenilik yapmaya devam edeceğini söyledi.

Johnson, “Ama yeniliklerin gerekçelendirilmesi gerekiyor,” dedi ve ekledi “DS otomobillerimiz bu konuda keşfe çıkmak için mükemmel. DS ile sınırları zorlamaya devam etmemiz gerekiyor ve birçok şey mümkün olacak. Her yeniliğe açık olacak ve her şeyi deneyeceğiz.”