NTV

Özel versiyon Ferrari 599 GTB Fiorano, 1.2 milyon Euro’ya alıcı buldu

Otomobil

Sadece 1 adet üretilen porselen desenli Ferrari Çin’de satıldı

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari’nin 599 GTB Fiorano modeli temel alınarak sadece 1 adet üretilen “China Limited Edition” 1.2 milyon Euro’ya alıcı buldu. Çin’in en başarılı ve etkili çağdaş sanatçılarından Lu Hao’nun porselen tasarımlarından etkilenerek özel bir dış cila çalışmasıyla farklı bir görünüm kazanan “Ferrari 599 GTB Fiorano China Limited Edition”, ismi açıklanmayan Şangaylı bir müşteriye satıldı. Bu satıştan elde edilen gelir ise Tsinghua Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği’nin başarılı öğrencilerinin İtalya’daki Politecnico Milano Üniversite’sinde eğitim görmeleri ve Ferrari genel merkezinde staj görmelerinde kullanılacak.

İlişkili Haberler


Ferrari’nin Pekin’de düzenlediği ve Michael Schumacher’in de katıldığı özel bir gala gecesinde satılan Ferrari 599 GTB Fiorano China Limited Edition, özel gövde boyası ile standart üretim versiyonlardan ayrılıyor.

Firmanın aynı zamanda çalıştığı ilk Çinli sanatçı unvanını kazanan Lu Hao tarafından, tarihi Çin porselen sanatlarından etkilenerek tasarlanan beyaz ve yeşil renklerin kullanıldığı, özel bir gövde boyasıyla dikkat çeken 599 GTB, klasik Çin öğeleriyle Ferrari’ye has unsurların tek bir yapı altında harmanlanmasını temsil ediyor.