Piaggio yeni şehir otomobilini tanıttı

İtalyan scooter yapımcısı Piaggio Avrupa’da muhtemelen 2013’ten sonra satılacak düşük maliyetli, üç kişilik bir şehir otomobili tasarlıyor.

04.11.2010 - 11:57

Piaggio yeni şehir otomobilini tanıttı

Smart Fortwo’ya benzer bir teması olan dört tekerlekli tasarımın konsepti Milano Motosiklet Fuarı’nda tanıtıldı.


Konseptin üç kişilik kabini tıpkı McLaren F1’deki ve BMW’nin yine motosiklet alt düzenini temel alan 1994 tarihli Z13 konseptindeki gibi önde merkezi bir sürüş pozisyonu ve arkada iki koltuk barındırıyor.

Piaggio’nun NT3 adı verilen konsepti Hindistan’da tasarlanmış. Otomobil orada piyasaya çıkarsa 2500 dolarlık Tata Nano ve giriş seviyesi Maruti hatchback'ler ile rekabet edecek.

NT3 Piaggio’nun klasik üç tekerlekli pikabı ve vanı Ape’i temel alıyor. Bu model güney Avrupa’da ve Hindistan gibi gelişen pazarlarda rağbet görüyor.

Konseptteki motor seçenekleri 200 cc ve 300 cc hacmindeki motosiklet motorlarını içeriyor. 300 cc’lik motor seçeneğinde bir hibrit sistem de bulunuyor.

Piaggio’nun patronu Roberto Colannino Reuters’a “Hindistan’da çok fazla satış yapmayı umduğunu”, ayrıca Asya ve Avrupa satışlarının da planlandığını söyledi.

Otomobilin üretileceği fabrikanın konumu ya da piyasaya sunulma tarihi açıklanmadı, fakat Reuters Piaggio’nun “üç yıl içinde” üretime başlamayı planladığını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...