Şirket yaptığı açıklamada bugünden itibaren sipariş edilebilen aracın ilk örneklerinin Kasım 2013’ten itibaren müşterilere teslim edileceğini söyledi.

İlişkili Haberler


İki kişilik araç 500 bg’lik V8 motoru ve elektrik gücüyle 25 kilometreden fazla yol almasına imkan tanıyan 160 kW (218 bg) çıkışlı elektrik tahrik sistemleriyle 100 kilometre hıza 3.2 saniyede ulaşacak ve 320 km/s hıza erişebilecek. Aracın toplam gücü 700 beygirin üzerinde.

Porsche prizden de şarj olan hibridi Stuttgart yakınlarındaki bir araştırma tesisinde geliştiriyor. Otomobil Zuffenhausen ana fabrikada üretilecek. Porsche orta vadede başka modeller de ekleyerek şirketin yıllık satışını ikiye katlayarak 150.000 adede kadar çıkarmayı ve Volkswagen ile birleşmenin sağlayacağı tasarruflardan yararlanmayı planlıyor.

Yeni Spyder hibrid, Carrera GT, 917 ve RS Spyder’ı temel alıyor. Otomobil karbon fiberle takviye edilmiş bir güvenlik hücresi ve öndeki bagaj bölmesine istiflenebilen çıkarılabilir panelleri olan manüel bir tavan sistemi barındıracak.