Porsche Panamera Turbo S

Yeni Porsche en hızlı ve en güçlü Panamera varyantı.

30.03.2011 - 22:11

Porsche Panamera Turbo S

Panamera Turbo’daki çift turbo beslemeli 4.8 litre hacminde V8 motor Panamera Turbo S varyantında 550 beygir gücünde olacak şekilde modifiye edilmiş.


700 Nm tork üreten motor bir düğmeye basılarak spor sürüş dinamikleri seçildiğinde 750 Nm’ye yükseliyor. “Sport” düğmesine basılmasa bile gaz pedalına sonuna kadar basıldığında tork 800 Nm’ye yükselebiliyor.

Porsche aracın azami hızını 306 km/s, 0-100 km/s hızlanmasını 3.8 saniye olarak açıkladı.

Turbo S’deki güç artışı titanyum/alüminyum turbo tribünü ve yeniden programlanmış motor yönetim sistemi sayesinde gerçekleşmiş.

Düşük yuvarlanma dirençli lastiklere sahip 19 inç çapındaki jantlar ile donatıldığında aracın yakıt sarfiyatı 11.3 l/100km’ye kadar düşebiliyor. Şirket araç için 20 inç çapında jantlar da sunuyor.

Panamera Turbo S’nin standart donanımında, kısaltılmış ismi PTV Plus olan bir sistem bulunuyor. Aracın viraj alma kabiliyeti yükselten sistem paletli araçların sağa-sola dönme mantığında çalışıyor; örneğin sağa dönen bir virajda, dört çeker Panamera Turbo S’nin sağındaki tekerlekler, solundakilere göre daha yavaş dönerek, aracın hızlanırken virajı almasını kolaylaştırıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...