Porsche ürün gamını genişletmek ve geçen seneki rekor sayıda teslimatın ardından siparişler azalırken büyümeyi sürdürmek için, 911 GT2 RS’den daha yukarıda konumlandırılmış bir süper otomobil geliştirmek istiyor.

İlişkili Haberler


Porsche’nin satış şefi Bernhard Maier, bir röportajda bu otomobilin Cayman ve Boxster’in ek varyantlarıyla, ayrıca Panamera'nın daha uzun ve üstü açılır versiyonlarıyla bir araya getirilebileceğini söyledi.

Araç 911 yelpazesinin en üstünde yer alan, 237.600 avroluk (Almanya satış fiyatı) GT2 RS ile 768.000 avroluk 918 Spyder hibrit arasındaki boşluğu doldurmayı hedefleyecek.

Porsche 918 Spyder konsepti
Porsche 918 Spyder konsepti

Maier üreticinin, Almanya’nın Stuttgart kentindeki merkezinde verdiği röportajda, “Şu anda ürün yelpazemizdeki bu boşluktan ne gibi seçeneklerin çıkarılabileceğini inceliyoruz. Şimdiden kağıt üzerinde çok ümit vadeden bazı fikirler var” dedi.

Volkswagen AG ile birlikte spor otomobil yapımcısının sahibi olan Porsche SE, VW ile birleşmeyi planlıyor.

Bu birleşme VW’nin şu anda Audi, Lamborghini, Bentley ve Bugatti’yi içeren lüks otomobil yelpazesini daha da güçlendirecek.

Volkswagen 2018 itibariyle Toyota ve General Motors’u geride bırakarak dünyanın en büyük otomobil yapımcısı olmayı hedefliyor.