Python

WaterCar’ın hem karada hem denizde gidebilen aracı.

06.10.2009 - 22:49

Python

California merkezli şirketin, en çirkin ve en hızlı amfibik araç olarak nitelendirdiği Python, standart LS1 Corvette motorundan, ZR1'de kullanılan 640 bg üreten en yeni 6.2 litrelik kompresörlü LS9 motora kadar uzanan, bir dizi Corvette V8 motor seçeneği ile satılıyor. Suda hareket için Dominator Jet motoru tercih edilmiş.

Firma, 1725 kg ağırlığındaki Python’un suda 96 km/s, karada ise 160 km/s’nin üzerinde hızlara erişebildiği iddia ediyor. Otomobilin yapımcısı ayrıca amfibik aracın 0’dan 96 km/s’ye 4.5 saniyede çıkabildiğini ve yaklaşık 12.5 saniyede 400 metre mesafe kat edebildiğini de iddia ediyor. WaterCar, Python’un bu performans değerlerini hangi motor ile elde ettiğini belirtmemiş, ama büyük ihtimalle ZR-1 modelinde kullanılan LS9'dur.

WaterCar otomobilden tekneye geçişin anında gerçekleştiğini, sürücünün tek yapması gerekenin şanzımanı boş vitese geçirip jeti çalıştırmak ve tekerlekleri kaldırmak için bir düğmeye basmak olduğunu söylüyor. Sudan çıkarken ise sürücünün aynı işlemleri ters sırada yapması gerek.

Şirket Python’un sipariş üzerine elle yapıldığını ve koltukların ve pedalların yerine varıncaya kadar özelleştirebildiğini, alıcılara 60,000’i aşkın dış renk tonu ve 4000’i aşkın iç renk seçeneği sunulduğunu belirtiyor. Ancak yumuşak ya da sert açılır tavan, ne de klima aksesuar olarak sunulmuş. Tamamen bireyselleşirilmiş ve tamamlanmış örneklerin 200,000 dolar gibi çok yüksek bir fiyat etiketi var.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...