Renault Latitude tanıtıldı

Fransız otomobil üreticisi, yeni amiral gemisi Latitude'ü Moskova Otomobil Fuarı'nda tanıttı.

Haberler 30.08.2010 - 16:58

Renault Latitude tanıtıldı

Fransızca hem enlem, hem de özgürlük anlamına gelen Latitude modelinin dünya lansmanını Moskova Fuarı'nda yapan Renault, ayrıca Duster, Megane Hatchback ve Fluence modellerini Rusya'da da üreteceğini açıkladı.


Güney Kore pazarında yakın zamanda lansmanı yapılan yeni SM5 modeli bazlı geliştirilen Latitude, Renault Samsung Motors'un bilgi birikiminden ve Renault ile Nissan arasındaki ortaklıktan yararlanılarak geliştirildi.

Renault Latitude, tüketicilere iki benzinli ve iki de dizel motor seçeneğiyle ulaşacak. Benzinli motorlar, 177 beygir ve 233 Nm tork üreten 2.5 litrelik V6 ile 139 beygir ve 191 Nm tork üreten 2 litrelik seçeneklerden oluşacak. Latitude'ün dizel versiyonuysa 175 beygir üreten 2 litrelik dCi ve 240 beygir üreten 3.5 litrelik V6 dCi motorlardan oluşacak.

Renault Latitude, Ekim ayında yapılacak 2010 İstanbul Autoshow'da da ilk kez Türk tüketicisiyle buluşacak ve 2011 Şubat ayı başından itibaren de satışa sunulacak.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, aracın Türkiye lansmanında iki tip motor seçeneği olacağını söyledi. Bunlar 2 litre dizel otomatik vites ve 110 beygir gücünde 1,5 litre dizel motor.

Rusya'da gelecek ay piyasaya çıkacak aracın fiyatı henüz açıklanmadı.

Sayfa Yükleniyor...