Renaultsport bir marka olacak

Renault, Renaultsport bölümünü kendi modelleri olan bağımsız bir markaya çevirmeyi planlıyor.

Haberler 18.03.2011 - 18:08

Renaultsport bir marka olacak

Bu modellerin ilki göz alıcı Dezir konseptini temel alan bir roadster olacak.


Fransız imalatçı klasik Alpine markasını canlandırmak yerine Renaultsport’un şöhretini temel alarak iyi yol tutuşlu ve şık hatchback otomobiller üretmeye karar verdi.

Renault’nun ürün müdürü Beatrice Foucher şöyle konuştu: “Renaultsport Renault’nun stratejisinde kilit bir öneme sahip. Hâlihazırda çok sadık takipçileri var ve bazı alıcıları tarafından başlı başına bir marka olarak görülüyor. Bunu daha da geliştirebiliriz. Örneğin Megane’ın farklı versiyonları üzerine çalışmaya devam edeceğiz, çünkü o harika bir otomobil ve bizim için mükemmel. Ama sadece Renaultsport için özel modellere de ihtiyacımız var. O konuda da çalışmaya başladık; az sayıda üretimler yapmayı düşünüyoruz, zira bu alanda iyi iş modelleri var.”

Renault DeZir Konsepti Renault DeZir Konsepti

Foucher bir kararın alınmadığı konusunda ısrar etti – ama Renaultsport’un uzun soluklu hatchbackleri dışında iki ya da üç benzersiz modeli destekleme potansiyeline sahip olduğunu kabul etti.

Bu ürün yelpazesi muhtemelen Renault’un yeni ön taraf stilinin ön izlemesini sunan Dezir’in bir versiyonuyla start alacak.

Sayfa Yükleniyor...