Rinspeed’in işe gidiş geliş aracı konsepti

Cenevre’de sergilenecek olan Rinspeed MicroMAX konsepti, şehirlerdeki otomobil paylaşımında devrim yapmak için bulut teknolojisini kullanıyor.

Haberler 19.02.2013 - 13:07

Rinspeed’in işe gidiş geliş aracı konsepti

İsviçreli üretici Rinspeed Mart’ta Cenevre Fuarı’nda MicroMAX konseptini tanıtacak.


Bir ‘şebeke yığın otomobili’ yani birbirleriyle iletişim kurabilen araçlar olarak nitelenebilecek MicroMAX’lar, kamusal ve özel taşımacılığın en iyi kısımlarını birleştirerek, en üstün işe gidiş geliş aracı olmayı amaçlıyor.

Rinspeed, Harmon tarafından MicroMAX için bulut teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş yeni bir uygulamayı kullanarak, şehir yolculuklarında devrim yapacağını iddia ediyor.

‘UrbanSWARM’ topluluğunun üyeleri herhangi bir MicroMAX’in yolculuk bilgilerine (rotalar, hız ve yolcu gibi) erişebiliyor ve yolculuklarının MicroMAX topluluğu ve Harmon uygulaması vasıtasıyla planlanmasını ve yürütülmesini sağlayabiliyorlar.

MicroMAX’in iç kısmında bir kahve makinesi, buzdolabı ve kablosuz internet bağlantısı bulunuyor.

Yolcular dik koltuklara yaslanarak ‘oturuyorlar’ ve Harman NFC (Yakın Alan İletişimi) sürücüler ve yolcuları tanıyor. Sürücü araç fonksiyonlarının büyük bölümünü 19 inçlik dokunmatik ekran üzerinden kontrol ediyor.

MicroMAX gücünü tamamen elektrikli bir forklift tahrik sisteminden alıyor. Rinspeed konseptin şehirdeki şarj istasyonlarında şarj edilmesini planlıyor.

Sayfa Yükleniyor...