Ron Dennis'e göre Bugatti Veyron…

McLaren’ın patronu Veyron için “çöp parçası” dedi.

16.04.2010 - 15:33

Ron Dennis'e göre Bugatti Veyron…

McLaren Automotive’in Yönetim Kurulu Başkanı Ron Dennis, dünyanın en pahalı üretim otomobilini ‘tam bir çöp” olarak nitelendirdi. 63 yaşındaki Dennis Arabian Business ile yaptığı röportajda Bugatti Veyron’da onu mutlu eden en ufak bir özellik göremediğini söyledi ve Veyron’u aşırı çirkin bulduğunu ve yol tutuşunun da çok iyi olmadığını belirtti.


Bugatti Veyron Bugatti Veyron

Dennis, “Motoru dışarı çıkarmak için otomobili kesip açmak zorunda kaldıklarını biliyorum” dedi ve ekledi “O motor konfigürasyonu ile, bilirsiniz işte, virajları alamaz.”

Dennis daha sonra bir önceki süper otomobili McLaren F1’in Bugatti ile kıyaslandığı otomobil programı Top Gear’a atıfta bulundu. V12 motorlu F1’in 16 silindirli Veyron’u birçok kez ezip geçtiğini, bu yüzden McLaren F1’in geride kalmasını bekleyen program ekibinin hüsrana uğradığını iddia etti.Bugatti Veyron’da 1001 bg üreten 16 silindirli 8 litrelik, dört turbo beslemeli bir motor bulunuyor. Buna karşılık McLaren F1’de 636 bg üreten doğal emişli 6 litrelik bir motor var.

McLaren F1 (üstte) ve McLaren MP4-12C McLaren F1 (üstte) ve McLaren MP4-12C

McLaren’in en yeni süper otomobili MP4-12C ise 608 bg üreten 3.8 litrelik çift turbo beslemeli motor barındıran hafif bir araç. Üstelik bu serinin en üst modeli değil, zira daha da güçlü bir model geliştiriliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...