Saab’da kısa bir süre üretim durdu

Üretimin durmasının ardından Spyker, Saab’ın mali durumuyla ilgili güvence verdi.

30.03.2011 - 19:25

Saab’da kısa bir süre üretim durdu

İsveçli otomobil yapımcısı Saab’ın ödemelerle ilgili olarak tedarikçilerle görüşmeler yürüttüğü için üretime kısa süreliğine ara vermesinin ardından, Spyker Cars N.V. markanın mali durumu hakkında güvence verdi.


Üretimin kesintiye uğraması Saab hakkındaki endişelerin yeniden artmasına neden oldu. Geçen hafta da şirketin uzun zamandır görev başındaki CEO’su beklenmedik bir şekilde emekliye ayrıldığını duyurmuştu.

Spyker yaptığı açıklamada, “Saab’ın mevcut ve elverişli kaynaklardan acil likidite ihtiyaçlarını karşılayacak gücü var” dedi.

Açıklama “Ayrıca Saab mali durumunu güçlendirmek ve sermaye yapısını iyileştirmek için uzun vadeli çözümler üzerinde çalışmaya devam ediyor” diye devam etti.

Spyker ödemeler ve tedarik şartları hakkındaki müzakereler sırasında bazı tedarikçilerin parça yollamayı durdurduğunu belirtti.

Spyker, “Saab kısa vadede bu sorunları çözmeyi ve tedarikte başka kesintiler olmasını önlemeyi beklemektedir” dedi

Spyker CEO’su ve Saab Başkanı Victor Muller, bir nakliye şirketinin daha iyi ücret istemesi nedeniyle, İsveç’in batısındaki Trollhattan’da bulunan Saab fabrikasındaki üretimin Salı öğleden sonra birkaç saat boyunca kesildiğini belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...