Saatte 300 km yapıyor

İngiliz asıllı lüks otomobil üreticisi Jaguar, Frankfurt'ta tanıttığı C-X17 konseptiyle araziye çıkmaya hazırlandığının sinyalini vermiş oldu.

30.09.2013 - 15:32

Saatte 300 km yapıyor

Jaguar'ın ilk SUV konsepti olan araç, markanın tamamen yeni gelişmiş alüminyum monokok mimarisi (iQ) üzerinde yükseliyor.

FREN TORK KONTROLÜ
Bugün gazetesinde yer alan habere göre, markanın sedan modellerini andıran tasarımıyla sporcu SUV'lar arasına giren konsept'te kullanılan 4 tekerlekten çekiş sistemini de marka bizzat kendisi geliştirmiş. Yerden yüksekliği 213 milimetre olan araç, hızlı girilen virajlarda aracın dışa açılmasını engelleyen fren tork kontrolü sistemiyle donatılmış.

300 KİLOMETRE HIZA ULAŞACAK
4.7 metrelik uzunluğu ve 1.6 metrenin üzerindeki yüksekliğiyle dikkat çeken araç, 23 inçlik alaşım jantlar üzerinde yükseliyor. Yüksekliği bir arazi aracından çok iri bir sedanı andıran konsept, dinamik sürüş özellikleri sunduğu sinyali veriyor. Aracın saatte 300 kilometrenin üzerinde hızlara çıkabildiği açıklanırken kilometre başına emisyon değerinin 100 gramı geçmeyeceği kaydedildi.

50 MİLYON PAUND
Markanın 500 milyon paund yatırımla geliştirdiği yeni mimarisinin ilk örneği, 2015'te pazara girecek olan C/D segmentindeki sedan model olacak. Araçlar markanın F Type modelinde kullanılan V6 ünitelerle kombine edilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...