Peugeot-Hansen takımıyla yarışacak olan Sebastian Loeb, 2015 Rallikros Şampiyonası’nda ikinciliği elde eden Timmy Hansen ile buzla kaplı dondurucu pistin üzerinde daha önce eşi benzeri görülmemiş bir kapışma yaşadı. 550 beygir gücündeki Peugeot 208 WRX ile piste çıkan Hansen ve Loeb, Formula 1 araçlarından daha güçlü hızlanmaya sahip araçlarıyla izleyenlere büyük heyecan yaşattı.

Kariyerinde farklı motor sporu disiplinlerinde yarışan Sebastian Loeb, bu yıl ilk kez Dakar Rallisi’nde mücadele etmişti. Fransız pilot, otomobil kategorisinde ilk beş etabı lider tamamlayarak Dakar Rallisi’ne oldukça hızlı bir başlangıç yapmıştı. Altıncı etapta kaybettiği liderliği bir gün sonra tekrar elde eden Loeb, daha sonra yaşadığı aksilikler sonrası genel klasmanda dokuzunculuğu elde etmişti.

Kuzey İsveç'te nefes kesen mücadele...
Kuzey İsveç'te nefes kesen mücadele...

Loeb, 2006 yılında Pescarolo Sport takımı ile Le Mans 24 yarışlarına katılmıştı. Takım arkadaşları Eric Hélary ve Franck Montagny ile yarışan Sebastian Loeb, yarışta birinciliği kıl payı kaçırmış ve ikinciliği elde etmişti.

Le Mans 24 yarışları ve Dakar Rallisi’nde oldukça önemli sonuçlara imza atan Loeb, Dünya Rallikros Şampiyonası’nda da zirve için mücadele edecek.

İsveç’te Timmy Hansen ile buzun üstünde adeta dans eden Red Bull sporcusu Sebastian Loeb, Dünya Rallikros Şampiyonası’yla ilgili, “Le Mans ve Dakar Rallisi’nden sonra tekrar bir çaylak olarak piste çıkacağım. Fakat bu şampiyonada yarışacağım için oldukça heyecanlıyım” şeklinde konuştu.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda dokuz kez şampiyon olan Sebastian Loeb, bu alanda en fazla şampiyonluğu elinde bulunduruyor. Fransız Loeb, 2004 ve 2012 yılları arasında üst üste dokuz kez kazanarak kırılması güç bir rekora da imza atmıştı.