Siyah Ağız

Bocanegra 1200 Sport’a ithaf edilen Seat modeli

08.05.2009 - 15:41

Siyah Ağız

Volkswagen Grubu’nın İspanyol markası Seat, ilk olarak 2007 Cenevre Otomobil Fuarı’nda, konsept olarak sergilediği sportif Ibiza Bocanegra modelinin yollara çıkmaya hazır versiyonunu tanıtmak için, Barselona Uluslararası Otomobil Fuarı’nı seçti. Bocanegra özünde Ibiza Cupra’nın daha çarpıcı görünen bir versiyonu ve 1.4 litrelik, çift şarjlı, sırayla 150 BG ya da 180 BG üretebilen bir TSI motorla piyasaya sunulacak. Bu iki motor tipi daha önce Ibiza FR ve Ibiza Cupra’da kullanılıyordu.

Ibiza’nın yeni sportif varyantı, İspanya'da 1975’te piyasaya çıkmış olan orijinal Bocanegra 1200 Sport’a ithafen üretilecek. Cenevre Fuarı’ndaki konsept gibi üretim modeli de burun kısmında benzersiz bir siyah tasarıma sahip – İspanyolca'da ‘siyah ağız’ anlamına gelen Bocanegra ismi de buradan geliyor.

Diğer ince stil değişiklikleri daha geniş bir ızgarayı, sis farları çevresi için yeni bir kaplamayı, siyah kapı aynası mahfazalarını, koyu renkli bir açılır tavanı ve yeni tasarlanmış 17 inç alaşım jantları içeriyor. Bocanegra’nın arka kısmında yan petek ızgaralar, bir tavan spoilerı ve koyu renk arka cam, ayrıca arka bagaj kapağının merkezinde belirgin bir “Bocanegra” rozeti dikkat çekiyor.

Otomobilin iç kısmı da birbirine dikilmiş kırmızı paralelkenarlardan yapılma özel bir dokuyla kaplanmış spor koltuklarla, üç kollu, yassı tabanlı bir direksiyon simidiyle, cilalı siyah trimle, alüminyumla kaplanmış pedallarla ve gösterge paneli üzerinde bir Bocanegra logosuyla donatılmış.

Ibiza Bocanegra hem 150 BG, hem 180 BG versiyonlarıyla bu yaz Avrupa’daki otomobil galerilerinde yerini alacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...