Subaru, Sema fuarında kar lastiklerine sahip 400 beygir gücünde bir WRX STI tanıttı. Araç, 2009 WRX STI’yı temel alıyor ve TRAX Vermont SportsCar tarafından, SRT ABD’nin pilotu Ken Block için yapıldı. Mattracks tekerlek sistemine rağmen, otomobilin görünümü, Block’un 43 numaralı SRT ABD STI yarış otomobili ile hemen hemen aynı.

İlişkili Haberler


Vermont SportsCar, standart bir Impreza WRX STI ile işe başlamış, sonra otomobilin içini boşaltmış, kaportayı hafifletmiş, ardından daha kuvvetli olması için dikişli olarak kaynaklamış ve çok noktalı, çelik bir koruma kafesi takmış. Arkasından şirket, RECARO SPA ProRacer yarış tipi spor koltuklar, karbon fiber kapı panelleri ve bir yangın söndürme sistemi eklemiş. Aracın yol tutuşu ve performansı ile bağlantısı olmayan diğer "kayak temalı" aksesuarları ise Yakima FatCat 4 Snowboard Rafı, Yakima Landing Pad raf tabanı ve DC Shoes XFB-C Snowboard’lar.

Otomobil gücünü turbo beslemeli 2.5 litrelik, dört silindirli, MOTEC M800 elektronik kontrol ünitesine sahip, 400 bg ve 542 Nm tork üreten motorundan alıyor. Vermont, güçlendirilmiş motorun yanı sıra bir KAPS beş vitesli yakın oranlı ‘dog engagement’ sıralı şanzıman, Subaru programlanabilir DCDD’li (Sürücü Kontrollü Merkezi Diferansiyel) dört tekerlek çekiş sistemi, özel işlenmiş göbekler ve EXE-TC tarafından üretilmiş Grup N yarış tipi amortisörler de takmış. TRAX aynı zamanda dört yolcu alabilen özel karbon fiber kızaklarla geliyor. Çelik kayaklara ve burulma çubuklu bir süspansiyona sahip otomobil, ısıtmalı deri RECARO koltuklar, askeri tipte Alpine ses sistemi, LED farlar ve karbon fiber kaplamalar barındırıyor.