Survivor ödülü Skoda Kodiaq Türkiye satış fiyatı ne kadar? Skoda Kodiaq özellikleri neler?

Survivor 2020 Ünlüler Gönüllüler'de yarışmacılar araba ödülü için Annenize Sorduk oyununa dahil oldu. Survivor'da ödül olarak verilen Skoda Kodiaq'ın teknik özellikleri ve fiyatı merak konusu oldu. İşte Skoda Kodiaq'ın özellikleri ve Türkiye satış fiyatları...

ntv.com.tr 26.06.2020 - 11:11

Survivor ödülü Skoda Kodiaq Türkiye satış fiyatı ne kadar? Skoda Kodiaq özellikleri neler?

survivor 2020 Ünlüler Gönüllüler'de yarışmacılar araba ödülü için Annenize Sorduk oyununa dahil oldu. Araba için annelerine sorulan sorulara aynı cevapları vermeye çalışan yarışmacılar, hem keyifli hem de ilginç anlar yaşadı.

Finalde sorulan matematik sorusuna Berkan yanlış cevap verince Survivor araba ödülünü Elif kazandı. Elif böylece lüks arabanın sahibi oldu.

Yarışmada ödül olarak verilen lüks araç ise merak konusu oldu. 

Volkswagen gurubunda bulunan Çek marka Skoda'nın 2016 yılında tanıttığı Kodiaq modeli Türkiye'de satılan SUV modellerinden biri. 

TRAFİK SIKIŞIKLIĞI ASİSTANI

Trafik Sıkışıklığı Asistanı, yoğun ve sıkışık trafikte sakin kalmanızı sağlamak için tasarlanmıştır. Motor, frenler ve direksiyonu kumanda ederek aracı önce hareket ettirerek, daha sonra fren yaparak ve dönüş yaparak Kodiaq içinde keyifli zaman geçirmenizi mümkün kılar.

DİJİTAL GÖSTERGE PANELİ 

10,25" boyutundaki Dijital Gösterge Paneli, klasik otomobil kadran tasarımlarına yepyeni bir yorum getiriyor. 1280x480 piksel çözünürlüklü yüksek kaliteli ekran sayesinde ses, telefon, araçdurumu, sürüş verileri, destek sistemleri ve opsiyonel olarak sunulan navigasyon parametle ait tüm bilgileri istediğiniz gibi kumanda edebilir ve ihtiyacınız olan verilere anında ulaşabilirsiniz.

ŞEHİR İÇİ ACİL FRENLEME İŞLEVLİ TAKİP ASİSTANI

Yolculuğunuzdaki olası tehlikeyi algılayan akıllı bir otomobil. Kodiaq'da şehir içi acil frenleme işlevli, takip asistanı ve önünüzdeki riskleri izlemek için bir radar sensörü yer almaktadır. Bu yardımcılar sizi tehlikeler konusunda uyarır ve hatta bir çarpışmayı önlemek için kendi başına frenlem yapabilme yetisine sahiptir.

KÖR NOKTA TESPİT SİSTEMİ

Kör Nokta Uyarı Asistanı kör noktanızda bir araç olduğunda bunu bilmenizi sağlayarak güvenli şekilde serit degistirmenize yardım eder.

7 KİŞİLİK SEÇENEĞİ

İsteğe bağlı olarak 3. sıra koltuklar ile tercih edilebilen Kodiaq, kalabalık seyahatler için 7 koltuk kapasitesine erişebiliyor. Benzersiz iç mekan tasarımı ve bir Skoda geleneği olan ''alan mühendisliği'' sayesinde uzun süreli seyahatlerde bile 7 kişinin konforu daima garanti altında.

YOLCU KORUMA ASISTANI

Yolcu Koruma Asistanı yüksek bir çarpışma ihtimali olduğunda çarpışmaya hazır olmak için otomobilin fren ve elektronik sisteminden gelen bilgileri kullanır. Böyle bir durumda, ön emniyet kemerleri sıkılaşacak, aracınızda sunroof (varsa) ve camlar kapanarak sizi hava yastığının açılmasına yönelik en güvenli konumda tutacaktır.

SÜRÜCÜ YORGUNLUK TESPİT SİSTEMİ

Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi direksiyon simidi vasıtasıyla hareketinizi izler. Yorgunluk belirtileri tespit ederse, sesli ve görsel bir ikaz göndererek durmanızı ve dinlenmenizi tavsiye eder.

ADAPTİF ŞASİ KONTROLÜ

Adaptif Şasi Kontrolü sürekli olarak çeşitli sürüş durumlarını değerlendirerek ve bunlara tepki vererek beş sürüş modu dahilinde (Normal, Spor, Eko, Konfor ve Bireysel) hızdaki azalma ve değişen direksiyon niteliklerine uyarlanmaktadır.

Tek bir dokunuşla bagaj kapağının açılıp kapanabilmesini sağlayan "Elektrikli Bagaj Kapağı" özelliğine ilave olarak, elleriniz doluyken bagaj kapağını açabilmenizi sağlayan "Sanal Pedal" özellikleri Kodiaq'ta isteğe bağlı olarak sunulmaktadır.

SKODA KODİAQ TÜRKİYE FİYATI NE KADAR? 

Türkiye'de 4 versiyonla satışta olan Kodiaq, 264 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. 

1.5 TSI ACT 150 PS DSG Elite 264.900 TL

1.5 TSI ACT 150 PS DSG Premium 294.900 TL

1.5 TSI ACT 150 PS DSG Prestige 329.900 TL

2.0 TDI SCR 190 PS DSG 4x4 L&K Crystal 574.400 TL

Sayfa Yükleniyor...