NTV

TVR yeni roadster’ında Corvette motoru kullanacağını teyit etti

Otomobil

Firma hibrit bir konsepti otomobil üzerinde de çalışıyor.

TVR’nin sahibi Nikolay Smolensky otomobilde tasdik ve geliştirme maliyetinden tasarruf etmek için bir Corvette motoru kullanılacağını söyledi. Smolensky, “Mevcut bütün motorları ve kendi motorumuzu yapma seçeneğini değerlendirdik ve Corvette’in motorunun satışa hazır halde en güçlü motor olduğuna karar verdik. Şasimize onu takmak bütün mevcut düzenlemelere uyum sağlamamıza imkân tanıyor ve çok uğraştırıcı da değil” dedi. Smolensky hangi motorun kullanılacağını belirtmedi. Bir hatırlamak gerekirse, Corvette’te üç adet farklı güçte V8 motor kullanılıyor; bunlar 436 beygir gücünde LS2, 512 beygir gücünde LS7 ve 647 beygir gücünde kompresör beslemeli LS9.

İlişkili Haberler


Yeni otomobilin Tuscan’dan esinlenmiş bir stile sahip üstü açılır bir model olması, çelik bir şasi (tamamen bağımsız süspansiyon) içermesi ve Corvette’e benzer bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Smolensky hibrit kosnepte bakışını “Hep bir otomatik model istemiştim, ama şasi normal bir otomatik vitese ya da otomatikleştirilmiş mekanik vitese izin vermiyordu. Hibrit bir konsept geleneksel şanzımanı tamamen devre dışı bırakmamıza imkân tanıyacaktır” şeklinde ifade etti.