Üreticiler Tunusu gözden geçiriyor

Tunus'da kaçan başkanın akrabaları yabancı otomobilleri ithal edenler çıktı. Halk bazı marka otomobilleri tahrip ediyor.

27.01.2011 - 11:11

Üreticiler Tunusu gözden geçiriyor

Eski Tunus başkanı Zeynel Abidin Bin Ali’nin sahibi olduğu Ferrari 599 GTB’nin yağmalanması ve bir Ferrari California da dâhil olmak üzere akrabalarının otomobillerinin parçalanması dikkat çekmişti. Ancak Tunus’tan daha önemli otomotil haberleri geliyor.


Bazı haber ajanslarına göre Tunuslular Kia, Fiat, Porsche ve diğer bazı şirketler tarafından üretilmiş araçlar da tahrip ediyor. Çünkü o markaları dağıtan şirketler, iktidarkadi ailenin fertlerinin kontrolünde. Financial Times’ta çıkan habere göre son gelişmeler ışığında birçok uluslararası otomobil yapımcısı Zeynel Abidin Bin Ali’nin ailesiyle iş ilişkilerini gözden geçirmeye karar verdi.

Günlük gazetedeki habere göre şimdiye kadar Tunus ticaret bakanlığı, ülkenin 2010 itibariyle yaklaşık 60.000 adetten oluşan otomobil pazarını sıkı bir kontrol altında tutuyor ve eski başkanın veya karısı Leila Trabelsi’nin akrabalarının kontrolü altındaki ithalatçılara izin veriyordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...