“Varlıklı müşteriler Rolls-Royce’a yatırım yapıyor”

Rolls-Royce CEO’su Torsten Mueller-Oetvoes, dünya çapında gerileme yaşanacağına dair endişelere rağmen zengin alıcıların Rolls-Royce lüks otomobillere yatırım yaptıklarını söyledi.

17.10.2011 - 17:42

“Varlıklı müşteriler Rolls-Royce’a yatırım yapıyor”

Mueller-Oetvoes bir röportajda İngiliz ultra lüks otomobil markasının sipariş defterinin dolu olduğunu ve fabrikanın günde üç vardiya çalıştığını belirtti.


CEO, “Rolls-Royce markası değerini koruyor. Değerli bir uzun vadeli varlığı temsil ediyoruz, özellikle de yatırım fırsatlarının belirsiz olduğu dönemlerde” diye konuştu.

Mueller-Oetvoes bugüne dek yapılan Rolls-Royce araçların yaklaşık yüzde 70’inin hâlâ yollarda olduğunu da sözlerine ekledi.

CEO, müşteriler arasında görülen, daha küçük ve daha verimli araçlar almaya yönelik trende rağmen, Rolls-Royce’un geleceğine güveninin tam olduğunu kaydetti.

Mueller-Oetvoes, “Dünyadaki süper zengin insanların sayısı artıyor. Şu anda 90.000 civarı ultra yüksek seviye varlığa sahip olan birey var ve 10 yıl içinde bu sayının 125.000’e çıkmasını bekliyoruz. Sadece bu durum bile beni geleceğimiz hakkında iyimser olmaya itiyor” dedi.

BMW’ye ait olan Rolls-Royce model portföyünü genişletecek. Yeni model bir olasılıkla Ghost sedanın coupe varyantı olacak. Mueller-Oetvoes, “Birçok fikrimiz var, ama acelemiz yok. Yeni model bir coupe olabilir, üstü açılır olabilir veya tamamen farklı bir şey de olabilir” diye konuştu.

Mueller-Oetvoes, 250.000 avroluk (631 bin TL) Ghost’tan ucuz ya da 1 milyon avrodan (2,52 milyon TL) pahalı bir model çıkarmayı planlamadıklarını belirtti.

Rolls-Royce geçen sene 2.711 araç satarak rekor kırmıştı. Şirket 2011’de de yine rekor kırmayı bekliyor, ama Rolls-Royce'u nadir bir marka olara konumlandırmayı sürdürecek.

Mueller-Oetvoes şöyle dedi: “Düzenli olarak büyümeye devam edeceğiz, ama yüksek hacme geçme stratejimiz yok. Örneğin uzun vadede beş haneli satışlar yapmayı planlamıyoruz.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...