Volkswagen yeni modelini duyurdu

Şirket yeni mini otomobili Up’ın fotoğraflarını ve ayrıntılarını basına dağıttı.

22.08.2011 - 13:05

Volkswagen yeni modelini duyurdu

Araç Avrupa’da rağbet gören mini otomobil segmentinde Fiat Panda, Renault Twingo ve Peugeot 107 gibi otomobillerle rekabet edecek.


Up yeni tutumlu bir benzinli motorla ve segmentinde rastlanmayan güvenlik teknolojileriyle piyasaya sürülecek.

Up VW için stratejik olarak önemli, zira Avrupa’nın en büyük otomobil yapımcısı 2018’e kadar Toyota ve General Motors’u geride bırakarak dünyanın en büyük otomobil yapımcısı olmak istiyor.

Otomobil Avrupa’da VW’nin az satan Fox modelinin yerini alacak ve Avrupa’da ve yükselen pazarlarda küçük, tutumlu otomobillere yönelik giderek artan talebe karşılık verecek.

Volkswagen Up’ın Avrupa’nın kalabalık mini otomobil segmentinde, kullanıcısınsa fayda sağlayan tasarımıyla, konfor ve güvenlik özellikleriyle öne çıkacağını ümit ediyor.

VW Up’ın, 30 km/s’nin altındaki hızlarda lazer sensörü kullanarak, çarpışma riski tespit ettiği zaman otomatik olarak frenleme yapan bir sistem içeren, ilk küçük otomobil olduğunu söylüyor.

Up aynı zamanda navigasyon sistemleri tedarikçisi Navigon tarafından üretilmiş portatif bir bilgi-eğlence aygıtı da barındırıyor.

Akıllı telefon gibi görünen ve gösterge panelindeki bir yuvaya giren bu dokunmatik cihaz, merkezi bir görüntü ekranı ve navigasyon için kontrol birimi, yerleşik bilgisayar, telefon ve ses ekipmanı görevi görüyor.

Dört kişilik otomobil Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 12 Eylül’de tanıtılacak ve Avrupa’da Aralık ayında satışa sunulacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...