XC60 R-Design bazı şasi farklılıklarını da içeriyor. Volvo’ya göre, XC60’ın R-Design şasisi standart modelinkine göre daha sıkı, daha güçlü amortisörler ve daha farklı sürüş özellikleri içeriyor, buna karşılık sürüş konforundan çok fazla ödün vermiyor.

İsveçliler XC60 R-Design’da direksiyonun iyileştirildiğini ve aracın daha keskin direksiyon hissine kavuştuğunu söylüyorlar.

Spor paket dış kısımda, kapı aynası yuvaları, mat ipek metal cilalı trimler, alt koruma plakası ve çift krom egzoz çıkışı, ayrıca yeni tasarımlı 18 inçlik, ya da seçenek olarak sunulan 20 inçlik alaşım jantlardan oluşuyor. Bir başka benzersiz özellik de otomobilin gövde renginde alt kısmı (standart modelde burası mat siyah).

XC60 R-Design’ın iç kısmı, spor direksiyon simidinde ve kapı panellerinde alüminyum aksesuarlar ve dairesel desenli farklı bir tasarım içeren orta konsola sahip. Öne çıkan diğer parçalar arasında fırçalanmış alüminyumdan yapılma spor pedallar, iki renkli spor koltuklar ve mavi ibrelere sahip özel gösterge paneli var.

XC60 için yeni R-Design seçenek paketi Eylül’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılacak, satışların da o sıralar başlaması bekleniyor.