Vorsteiner Ventross Nissan GT-R

Birincisi ön tampon ikincisi karbon fiberinden yapılan arka difüzör olmak üzere Vorsteiner aerodinamik paket iki bileşenden oluşuyor.

20.05.2009 - 23:58

Vorsteiner Ventross Nissan GT-R

Ön tampon, radyatörler için büyütülmüş karbon fiber hava girişlerine sahip. Aynı zamanda frenler için yan havalandırma yarığı açıklıkları biçiminde ek bir soğutma havası kaynağı da içeriyor. Saldırgan bir ön spoiler görünüşü tamamlıyor. Bütün ön kısmın yapımında karbon fiber kullanılmış. Bu Vorsteiner’ın ağırlığı düşüren, kuvveti ise en yüksek düzeye çıkaran vakum teknolojisini kullanarak yaptığı özel bir karbon fiber parça.

İkinci yeni bileşen de yine karbon fiberden yapılan arka difüzör. Ventross, araçtaki fabrika çıkışı plastik olan parçayı üç tane entegre dağıtıcı kanat içeren karbon fiber parça ile değiştirmiş. Bu ince kanatlar egzoz sisteminin soğumasına yardımcı olan merkezi ısı çıkarma ağızlarına sahip.

Henüz bir performans değeri mevcut değil, fakat daha iyi soğutma ve daha performans odaklı difüzör ile Ventross GT-R’nin, standart olarak 480 bg gücünde ve 0-100 km/s hızlanması 3.6 saniye olan bir otomobili daha iyi yapacağı varsayılabilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...