VW Cross Coupe tarzı ile mesaj veriyor

Volkswagen Tokyo Otomobil Fuarı’nda beklenmedik bir şekilde Cross Coupe adında dört tekerlekten çekişli, hibrit bir konsept aracı tanıtarak ikinci nesil Tiguan SUV’unun yeni ve cesur görünümünün ön izlemesini sundu.

30.11.2011 - 17:05

VW Cross Coupe tarzı ile mesaj veriyor

Bu konsept Alman otomobil yapımcısının, yeni, çok yönlü MQB platformunu temel alan ilk araç.


VW aracı dört kapılı bir otomobille kompakt bir SUV arasında bir melez olarak tanımlıyor.

Bazı analizciler Volkswagen’in Land Rover Range Rover Evoque tarzında, ikinci, kompakt bir arazi modeli çıkarmayı da düşündüğüne dair spekülasyonlar yapıyorlar.

Fakat Volkswagen’de tasarım şefi Walter de Silva’ya yakın kaynaklar Cross Coupe’nin gelecekte 2014’ün sonlarına doğru çıkarılması planlanan, Tiguan da dâhil VW’nin bütün SUV modellerinde kullanılacak yeni bir tasarım dilinin ön izlemesini sunduğunu teyit ediyorlar.

Yeni Tiguan’ın iki dingil açıklığı seçeneğiyle gelmesi ve daha uzun modelin üçüncü bir koltuk sırasına yetecek kadar yere sahip olması bekleniyor.

Şirket yetkilileri Autoweek’e yaptıkları açıklamada, “Bir gün Volkswagen ürün yelpazesine daha sportif bir SUV ekleme olasılığını göz ardı etmeyeceğiz. Fakat Cross Coupe’nin ana mesajı tarzı. Bu tarz Volkswagen’in SUV tasarımının geleceğini temsil ediyor” dediler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...