VW ‘otomotivin Apple’ı olmak’ istiyor

Yeni Volkswagen CC’nin tasarım şefine göre Volkswagen yeni otomobil tasarımlarıyla Apple’ın otomotiv sektöründeki eşdeğeri olmayı amaçlıyor.

23.01.2012 - 13:01

VW ‘otomotivin Apple’ı olmak’ istiyor

VW CC dış tasarım şefi Martin Kropp aracın lansmanında yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Bir yanda Apple vardır, diğer yanda öbür ürünler vardır. İşte VW de böyle olmak istiyor.”


Kropp yenilenmiş CC’nin stil revizyonları için Mont Blanc marka dolma kalemlerden, Apple ürünlerinden ve özel tasarım saatlerden ilham aldıklarını söyledi.

Kropp, “Bütün bu ürünlere bakmaktan zevk alırsınız. Ürünlerin ardında işlev ve mühendislik olduğunu bilirsiniz, ama onlara bakmaktan da zevk alırsınız. Basit tasarımlar istersiniz, işte biz de bunu başarmaya çalışıyoruz” dedi.

Kropp VW tasarımının geldiği aşamada artık küçük teknik gelişimlerin Alman markasını rakiplerinden ayırt edebildiğini belirtti ve “Artık gerçek anlamda ileri gitmek için küçük ayrıntılara bakıyoruz. Örneğin, yeni CC’nin ön ve arka farlarında birçok ince çizgi ve karmaşık tarz ayrıntısı bulunuyor.” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...