Yeni 911’de hibrit teknolojisi kullanılmayacak

Şirket, araçlarının verimini arttırmak için daha yoğun hibrit güç aktarım mekanizması ve hafif malzeme kullanmak istiyor. Ancak bu tip çevre dostu teknolojileri, tipik Porsche sürüş karakterini bozmayacak hale getirmeye çalışıyor.

27.05.2011 - 17:26

Yeni 911’de hibrit teknolojisi kullanılmayacak

Panamera Hybrid geliştirme şefi Michael Steiner bir röportajda şirketin “elektrikli güç aktarım mekanizmalarının, güç üretimini ayarlayarak, daha Porsche tarzı bir sürüş deneyimi sunmak” istediğini söyledi.


Elektrikli motorlar çalışmaya başladıkları andan itibaren en yüksek torklarını üretiyorlar. Bu faydalı bir özellik olsa da, içten yanmalı motorlardaki, yükselen devirle birlikte artan çekiş gücüne tezat oluşturarak, tipik Porsche hızlanmasından farklı bir karakter sunuyor.

Steiner “Tepki veren bir motorun getirdiği sürüş zevkini istiyoruz” dedi ve ekledi “artırılmış menzilli elektrikli araçlar Porsche için uygun değildir.”

Steiner “Yeni 911 öngörülebilir gelecekte hibrit tahrikle satılmayacak. Satıldığında ya da satılırsa, muhtemelen prize takılan bir hibrit olacaktır” dedi.

Üretimden sorumlu yönetim kurulu üyesi Wolfgang Leimgruber Porsche’nin yeni malzeme karışımları üzerinde de araştırma yaptığını belirterek, “Hafif çelikler, alüminyum ve magnezyum üzerinde çalışıyoruz,” dedi.

Magnezyumun üretim açısından karbonfibere göre avantajlara sahip olduğunu, ama çürümeye karşı korunmasının gerektiği söyleyen Leimgruber, “kaplamalarla deneyler yapıyoruz,” diye ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...