Yeni Citroen C4

Citroen’in orta sınıf araçlar segmentinde yer alan ve firmanın en yüksek satış adedine sahip modeli yenilendi.

02.06.2010 - 18:09

Yeni Citroen C4

Yeni Citroen C4’ün gövde hatlarını; araca entegre edilmiş kromaj parçalar, çekik ön farlar ve hafif alaşımlı jantlar öne çıkarıyor. Yeni C4’ün kişiselleştirilebilen konfor özellikleri ile kullanıcılar, sürücü göstergelerinin renklerini ayarlayabilme, “polifonik” sesli alarmlarını seçebilme, klimaya özel ayar yapabilme ve yeni ses sistemi sayesinde surround müzik eşliğinde yolculuk yapma imkanına sahipler. Yeni C4’ün ön koltuklarında yer alan masaj fonksiyonu sayesinde yolculuk sırasında maksimum rahatlığı yaşamak mümkün.


Uzunluğu 4,33 m, genişliği 1,79 m, yüksekliği ise 1,49 m olan Yeni C4 mevcut modele göre sadece 5 cm daha uzun, 2 cm daha geniş ve 3 cm daha yüksek. Firmanın iddiasına göre sınıfının en büyüğü olan 408 litrelik bagaj taban seviyesinin daha düşük olması sebebiyle rakiplerine göre daha kolay yüklenebiliyor.

EGS (Elektronik Vites Sistemi), yokuşta kalkış desteği, elektronik park freni, İstem Dışı Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi ve Xenon çift-fonksiyonlu yönlendirmeli ön farlar gibi daha önce mevcut olan teknolojilere ek olarak Yeni C4'de, kör nokta izleme sistemi, dönüş aydınlatma sistemi, hız sabitleyici, yollara göre hız hafızası fonksiyonlu hız sınırlayıcı ve eTouch isimli yeni sistemleri ile dikkat çekiyor.

Yolculuk sırasında acil durum desteğinin yanı sıra sürücülerin kendi sürüş tarzlarını ve yakıt tüketimlerini izleyebilmelerini sağlayan yeni eTouch sistemi, yakıt ekonomisi için sürücülere tavsiyelerde bulunarak, sürücülerin otomobilin durumu hakkında bilgi almasını ve bakım veya servis ihtiyacı olup olmadığını öğrenmesini sağlıyor.

Fransa’da üretilen yeni Citroen C4, Eylül ayında Paris Motor Show’da gerçekleştirilecek lansmanın ardından 29 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında İstanbul Auto Show Fuar’ında otomobil meraklıkları ile buluşacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...