Yeni Jeep Grand Cherokee

Jeep Michigan’ın Detroit şehrinde Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeniden tasarlanmış 2013 Grand Cherokee’yi ilk defa görücüye çıkardı.

Haberler 15.01.2013 - 15:33

Yeni Jeep Grand Cherokee

Yine Mercedes-Benz M Sınıfı’nı temel alan yeni Grand Cherokee’nin ön tarafı yeniden tasarlanarak daha yumuşak bir genel görünüme kavuşturulmuş.


Revize edilmiş ön tampon ve Jeep’in yedi çıtalı ızgarasının çevresinde ön farların altına uzanan yeni bir gövde paneli dikkat çekiyor.

Diğer değişiklikler arasında LED seyir ışıkları içeren yeni ön farlar, arkada yeni LED kuyruk lambaları ve hafifçe rötuşlanmış bagaj kapağı bulunuyor.

Jeep beş farklı donanım seviyesini birbirinden ayırt etmek için çok uğraşmış. Bu donanımlardan her biri özel ızgaralar ve tampon altı cepheler içeriyor.

Yeni Grand Cherokee, Chrysler’in ana şirketi Fiat’ın hisselerinin bir kısmının sahibi olduğu, İtalya’da VM Motori tarafından üretilen 3,0 litrelik turbo dizel V6 ile satışa sunuluyor.

EcoDiesel motorla donatılmış Grand Cherokee yakıt ikmali yapmadan 1.175 km yol alabiliyor ve V8 model gibi yaklaşık 3,4 ton ağırlık çekebiliyor.

ABD’de benzinli motorları tercih eden müşteriler 290 beygir güç ve 353 Nm tork üreten 3,6 litrelik Pentastar V6 ya da 360 beygir güç ve 528 Nm tork üreten 5,7 litrelik V8’den birini seçebilecekler. Sekiz silindirli motor standart olarak Chrysler’in silindir kapama sistemiyle geliyor.

Güç kaynağından bağımsız olarak tüm yeni Grand Cherokee’ler standart olarak direksiyon simidinin arkasına monte edilmiş vites değiştirme kulakçıklarıyla kontrol edilebilen, sekiz vitesli otomatik şanzımanla donatılacak.

Sayfa Yükleniyor...