2014’te yeni modeller piyasaya sürülünceye kadar mevcut C sınıfını devam ettirme amaçlı bir dizi ayrıntılı değişiklik içeren salon ve steyşın otomobiller 2000’in üzerinde güncellemeyi kapsıyor. Bunlar arasında otomatik bir durdurma-çalıştırma sisteminin eklenmesi ve güç aktarma organlarındaki başka değişikler var. Bunların bir arada yakıt tüketimini yüzde 31’e kadar azaltabildiği iddia ediliyor.

İlişkili Haberler


Yeni C Sınıfı piyasaya çıktığı 2007’den beri dünya çapında bir milyondan fazla satmış selefinden görsel olarak bir dizi ince tarz değişiklikleriyle ayrılıyor. Bu değişikliklerden bazıları yeniden profillendirilmiş tamponlar (ön tampon daha entegre bir ızgaraya sahip), farklı ön farlar, yeniden işlenmiş bir alüminyum kaput, gözden geçirilmiş, LED grafikli arka farlar ve yeni alaşım jantlar.

Tarz değişikliklerinin yanı sıra aerodinamik yapı da optimize edilmiş. Ön taraftaki yeni sızdırmazlık parçaları ve motor bölmesinin altında kullanılan kaplamada yapılan değişiklikler yeni otomobilin sürtünme katsayısının dar lastik ve temel trimde 0,26’ye inmesini sağlamış.

İç kısımda daha büyük E sınıfında da kullanılana benzeyen yeni, açılı bir gösterge paneli, yeniden tasarlanmış direksiyon simidi, güncellenmiş kumanda mekanizması ve daha kaliteli trim malzemeleri bulunuyor. Mercedes ayrıca C Sınıfına Comand navigasyon ve eğlence sisteminin en yeni neslini koyarak otomobilin model yelpazesinin diğer yeni modelleriyle uyumlu hale gelmesini sağlamış.