Yeni Micra

Nissan Cenevre Otomobil Fuarı’nda süper mini otomobilinin dördüncü neslini tanıttı.

04.03.2010 - 14:13

Yeni Micra

Otomobilin bu neslinde gövde renginde parçalar, tek parçalı radyatör ızgarasına sahip daha büyük bir ön tampon ve daha düz bir arka taraf dikkat çekiyor.


Nissan yalnızca kullanışlı bir şehir otomobilini yeniden yaratmak ile kalmamış, otomobile geniş bir müşteri tabanı için cazip bir görünüm kazandırmaya da önem vermiş. Şirket otomobili dünya çapında 160 farklı pazarda satmayı planlıyor. Nissan tasarımcısı Makoto Yamane, “Otomobilin dünya çapında bir hedef kitleyi etkilemesi gerekiyor” dedi.

Nissan daha incelikli değişiklikler yapmayı, otomobili hafifçe uzatmayı ve çok az alçaltmayı ve böylece daha uzun bir dingil açıklığı için yer açmayı tercih etmiş. Yine de otomobil hala 4.5 metre gibi çok dar bir dönme yarıçapına sahip.

Motor seçenekleri pazara göre değişecek; Avrupa’da yalnızca iki motor seçeneği olacak. Bunlardan biri 90 beygir güç ve 108 Nm tork üreten 1.2 litrelik üç silindirli motor. Benzinle çalışan motor kilometre başına 115 gram CO2 çıkarıyor. Kompresör beslemeli, doğrudan enjeksiyonlu 1.2 litrelik başka bir motor da seçenek olarak sunulacak. Bu motor başlatma/durdurma özelliğiyle emisyonları 95 gr/km’ye düşürüyor ve performansı da 98 bg’ye ve 142 Nm torka çıkarıyor. Şanzıman seçenekleri beş vitesli mekanik şanzımanı ve yeni bir CVT’yi içeriyor.

Tayland’da dördüncü nesil Nissan Micra’nın satışları bu ay başlayacak. Otomobil Avrupa’da Kasım ayında piyasaya sürülecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...