Macan 2014’ün sonlarında, Porsche’nin 2018’e kadar yıllık araç satışlarını ikiye katlayarak 200.000 adede çıkarma planları kapsamında piyasaya sürülecek.

İlişkili Haberler


Mauer Porsche’nin, Land Rover 2011’de Evoque’u çıkardıktan sonra Macan’ın tasarımını gözden geçirdiğini söyledi. “Daha cesur olabileceğimiz bazı ayrıntılar olduğunu gördük,” diyen Mauer Porsche’nin Macan’a daha cesur bir görünüm kazandırmak için hangi kısımları değiştirdiğini belirtmedi.

Temmuz 2011’de üretime giren Evoque, çarpıcı biçimde yükselen bir kapı seviyesi de içeren tasarımıyla takdir toplamıştı.

Mauer tasarımcıların yaygın olarak bir rakibin tasarımını gördükten sonra gelecekteki bir modelin görünümünü değiştirdiklerini söyledi ve, “Araçların görünümünden sorumlu kişi olarak, değişiklikler yapmaktan korkmuyorum. Evoque’u gördüğümde ‘İlginç. Hoşuma gitti’ diye düşündüm,” dedi.

Ama Mauer Macan’ın Evoque’un bir kopyası olmayacağını da ekledi. “Gerçek bir Porsche olacak; segmentinin spor otomobili.”

Audi Q5 ile aynı platformu kullanan Macan Porsche’nin beşinci modeli olacak ve Cayenne’in altında konumlandırılacak.

Porsche Macan’ın üretimi için Almanya’nın Leipzig şehrindeki fabrikasına 500 milyon avro (1,16 milyar lira) yatırım yapıyor. Şirket üretim hacimlerini açıklamadı, ama Alman basınında çıkan haberlere göre SUV’un yılda 75.000 adet üretilmesi planlanıyor.