Elli yıldan uzun bir süredir titizlikle geliştirilen, Nissan’ın amiral gemisi büyük SUV modeli Patrol, Ortadoğu’da 1950’lere kadar uzanan zengin bir geçmişe sahip. Patrol zorlayıcı bir iklimi olan Ortadoğu bölgesindeki ilk dört tekerlek çekişli araçlardan biriydi, ayrıca 1962’de Avustralya’daki zorlu Simpson Çölü’nü de başarıyla geçen ilk araçdır.

İlişkili Haberler


Nissan Patrol “Kahraman Memleketine Dönüyor” sloganı ve tamamen yeni, yedinci nesil modeli ile etkileyici geçmişinin temelleri üzerine, yeni bir platform, kayda değer biçimde iyileştirilmiş kabin konforu, yeni ve güçlü V8 motor, 7 vitesli otomatik bir şanzıman ve yeni bir dört tekerlek çekiş sistemi sunuyor.

Proje başkanı ve Segment Şef Ürün Uzmanı Hiroyuki Fushiki, “Halihazırdaki Nissan Patrol sahiplerinin ve yolcularının ihtiyaçlarına özellikle dikkat ettik ve bu yüzden de aile için birinci sınıf konfor seviyesi elde etmeye odaklandık. Geliştirilmiş lüks, daha geniş kabin ve daha sessiz bir sürüş birleşerek bu amaca ulaşılmasını, bu arada Nissan Patrol’un üstün arazi mirasının da muhafaza edilmesini sağlıyor” diye konuştu.

Yeni Patrol'da 5.6 litre hacminde 400 bg ve 550 Nm torka sahip V8 motor kullanılmış.