Yeni Renault Koleos Pekin'de görücüye çıktı

Renault, yeni Koleos modelinin ilk gösterimini 2016 Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirdi.

Anadolu Ajansı 25.04.2016 - 12:30

Yeni Renault Koleos Pekin'de görücüye çıktı

Lüks otomobil serisini uluslararası pazarlara yönelik bir SUV ile genişleten Renault, global ürün gamının yeni üyesi olan yeni Koleos'u 2016 Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı'nda otomobilseverlerle buluşturuyor.

Dünyanın her yerindeki müşterilerin taleplerine uygun olarak ayrıntıları üzerinde düşünülmüş olan yeni Koleos'un satışları 2016'nın üçüncü çeyreğinde Avustralya, Türkiye, Körfez ülkeleri ve bazı Latin Amerika ülkelerinde başlayacak. 2016'nın sonuna doğru ise Çin'de, ardından 2017 yılı başında Rusya ve Avrupa'da satışa sunulacak.

Yeni Koleos, SUV segmentinin bütün tasarım özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Renault Tasarım Direktörü Laurens van den Acker tarafından geliştirilen Renault tasarım stratejisini yansıtan araç, sağlamlık ve macera ruhunu temsil eden "Explore (keşfet)" tasarım unsuru ile özdeşleştiriliyor. Renault tasarımcılarının, yeni Koleos'un güçlü ve kaslı hatlarını tasarlarken bu yaklaşımdan esinlendiği belirtiliyor.

Geleneksel bir sedan otomobil ile kıyaslandığında yeni Koleos, 150 milimetre daha fazla yüksek sürüş pozisyonuna sahip bulunuyor. Bu da bir SUV tercih edenlerin son derece hoşuna giden güven verici bir özellik olarak öne çıkıyor.

KULLANICI DOSTU 4X4 TEKNOLOJİSİ

Açıklamaya göre, yeni Koleos'un ALL MODE 4x4-i teknolojisi, sahip olduğu özellikleri, Renault Nissan İttifakı'nın dünya çapında kullanılan milyonlarca aracında kanıtlandı. Aracın 4x4 vites kutusu aynı zamanda savrulma ve yoldan çıkmaları dengeleyerek ve zorlu koşullarda tutuşu iyileştirerek artırılmış güvenlik ile birlikte dengeyi de sağlıyor. Farklı pazarların ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere yeniKoleos'un iki tekerlekten çekişli versiyonu da satışa sunulacak.

Yeni Koleos ve Talisman'ın dış tasarımı aynı tasarımcı Alexis Martot'nun liderliğindeki takımla paralel biçimde tasarlandı. YeniKoleos, geniş bir krom ızgaranın ortasında yükselen Renault logosuna sahip ön tasarımı ile firmanın üst düzey otomobili olarak ön plana çıkıyor.

2 bin 710 milimetrelik dingil mesafesi ve 4 bin 670 milimetrelik toplam uzunluk, sınıfının en uzunları arasında yer alan yeni KOLEOS'un D-segmenti SUV otomobili olarak geniş iç mekan alanı sunmasına imkan tanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Tasarım Direktörü Laurens van den Acker, şunları kaydetti:

"Yeni Koleos, Renault ürün gamının 2012 yılında yeni Clio ile başlayan tasarım rönesansını tamamlıyor. Bir tasarımcı olarak, sadece zarif olmakla kalmayıp aynı zamanda modern ve dinamik bir SUV geliştirmeyi arzuladık. Bu hedefimize ulaşabilmek için genelde SUV araçlarla özdeşleştirilen belirli özellikleri doğrudan kullanmak istemedik.

Bunun yerine, güçlü, yatay çizgiler, kaslı çamurluklar ve yerden yüksekliği sayesinde segmentin bilinen yönlerini vurgulamayı tercih ettik. Sonuç olarak da yeni Koleos içsel bir gücü yayıyor. Onun her santimetresi tam bir SUV ve her ayrıntısı tam bir Renault."

Sayfa Yükleniyor...