Yeni Viper daha ‘ehlî’ olacak

Chrysler Grubu gelecek nesil Viper ile daha geniş kesime hitap etmek istiyor.

22.04.2011 - 18:53

Yeni Viper daha ‘ehlî’ olacak

Dodge Viper 8 litreden büyük devasa V-10 motoru ve gelişmiş sürüş destek sistemleri barındırmayan aktarma organı ile vahşi bir otomobildi. Otomobilin yeni nesli daha geniş bir alıcı kesimine hitap edecek şekilde tasarlanıyor.


Chrysler Grubu’nun tasarım bölümü başkanı ve Dodge markasının başkanı Ralph Gilles, Dodge’un gelecek yıl piyasaya çıkacak yeniden tasarlanmış model için Porsche ve diğer yüksek kaliteli otomobillere sahip insanlarla görüştüğünü, Viper ve kendi spor otomobillerinde sevdikleri ve sevmedikleri tarafları anlamaya çalıştığını söylüyor.

Gilles New York Otomobil Fuarı’nda verdiği röportajda şöyle konuştu: “Bu topluluğu daha iyi anlayabilmek amacıyla konuşuyoruz, çünkü dürüst olmak gerekirse bu normal markamızın dışında. Viper hariç başka hiçbir seviyede o tip müşteriyle karşılaşmıyoruz. Bu yüzden onları daha iyi anlamak istiyoruz.”

Viper’ın üretimi Temmuz 2010’da sona erdi. Otomotiv Haberleri Veri Merkezi’ne göre Dodge 2008’de 1.172, 2009’da 482, geçen seneyse 392 adet Viper sattı.

Gilles yeniden tasarlanan Viper hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

Chrysler otomobili geçen sene Orlando’daki bir bayi toplantısında göstermişti. O toplantıya katılan bir bayi “otomobil Viper yüzüne sahip bir Alfa Romeo 8C Competizione’yi andırıyor” demişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...