Yeni Volvo S60

Baştan aşağı yenilenen aracın ilk fotoğrafları kamuoyuyla paylaşıldı.

12.11.2009 - 15:25

Yeni Volvo S60

Volvo S60 ile ilgili olarak açıklamada bulunan Volvo Cars Başkanı ve CEO’su Stephen Odell, “Bütünüyle yeni Volvo S60’ı bir sanatçının şaheserine gösterdiği özenle şekillendirdik. Hem tasarımı hem de sürüşüyle bundan önceki tüm Volvo modellerinden ayrılan yeni Volvo S60 modelimiz aynı zamanda direksiyonun ardında kendinizi daha güvenli hissetmenizi ve kendinizden daha emin yol almanızı sağlıyor,” dedi.


Yeni Volvo S60, önündeki bir yayayı tespit ederek sürücü zamanında tepkide bulunmazsa otomatik olarak fren yapıp olası bir kazayı önleyecek “Çarpışma Uyarılı Tam Otomatik Fren ve Yaya Algılama Sistemi” (Pedestrian Detection) ile donatılabilecek.

Yenilenen Volvo S60'ın dünya lansmanı gelecek yıl Mart ayının başlarında gerçekleştirilecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak. Otomobilin üretimine 2010 yılı yaz aylarının başında Belçika Ghent’teki Volvo Cars fabrikasında başlanacak.

Stephen Odell, “Müşteriler bu segmentte duyuları harekete geçiren sportif tasarım ve dinamik sürüş özellikleri beklemekte. Volvo S60 modelimizle bu segmentte en güçlü üreticilerden biri olacağımıza inanıyoruz,” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...