1 Milyon Hayatı Sağlığına Kavuşturdu

23.11.2011 - 16:19

1 Milyon Hayatı Sağlığına Kavuşturdu

1995 yılında, Medline Acil Sağlık ile sektöre giriş yapan Esas Holding, 6 ilde bulunan hastanelerini Medline markası çatısı altında toplayarak sektörde iddialı bir konuma geldi. İstanbul’da %70, diğer illerde %35’lik oranla bilinen bir marka olan Medline’ın gücünü bir yatırıma dönüştürme kararıyla Esas Holding, bütün sağlık kurumlarını “Medline Sağlık Grubu” markası altında bir araya getirdi.

2008 yılında SGK kapsamında hastanecilik faaliyetine de başlayan Esas Holding, satın almalarla hastanelerinin sayısını arttırarak, Adana, Antalya, Aydın, Eskişehir, Konya ve Kütahya illerinde hizmet vermeye başladı. 2011 yılı içinde, Evde Sağlık hizmetleri vermeye de başlayan Medline Sağlık Grubu, böylece sağlığın ana bileşenlerini bünyesinde toplamış oldu.

Önümüzdeki 3 yıl içinde yeni hastane satın alımlarıyla 100 milyon dolarlık bir yatırım planlayan Medline Sağlık Grubu, orta vadede 100 milyon dolarlık ek bir yatırım ile yatak sayısını da 1000 yatağa çıkaracak. Bu yatırımlarla, istihdam sayısında da ciddi artışlar öngören Medline Sağlık Grubu, 2000 yeni istihdam oluşturmayı hedefliyor.

Alanında isim yapmış akademik kadroları da hastanelerinin bünyesine katmayı planlayan Medline Sağlık Grubu, ailenin direği kadınlara yönelik destek/eğitim programlarıyla da toplumumuzun sağlık konusunda bilinçlenmesine katkıda bulunmak için bir dizi programı planlamış durumda.

Sağlık turizminde de iddialı olan Medline Hastaneleri, komşu ülkelerden olduğu kadar Türki Cumhuriyeti ülkelerinden de, hastaların tercih ettiği hastanelerin arasında ilk sırada geliyor.

Hizmet kalitesini sürekli arttıran ve hastalarını memnun bir şekilde evlerine göndermeyi amaç edinmiş olan Medline Hastaneleri, yeni hastane ortaklıklarıyla coğrafi yaygınlığını ve faaliyet alanlarını arttırarak yoluna devam edecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...