10 aileye tüp bebek umudu

Cizre Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı, çocuğu olmayan ve tüp bebek giderlerini karşılayamayan aileler için 'Tüp Bebek Projesi' başlattı.

10 aileye tüp bebek umudu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Acıbadem Sağlık Grubu işbirliği ile başlatılan proje kapsamında Cizre`de belirlenen 10 asil 10 yedek ailenin tüp bebek tedavi giderleri karşılanacak.

Bebek tedavisinden faydalanmak isteyenlerin 23 Ekim Salı günü saat 17.30`a kadar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı`na müracaat etmeleri gerekiyor. Cihan'ın haberine göre, tüm yol masrafları Cizre Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, tüm tedavi giderleri ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından karşılanacak.

KİMLER TEDAVİ İÇİN UYGUN?
Tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak isteyen kadınlarda aranan özellikler ise şunlar: 23-39 yaş aralığında olup son 3 yıl içinde normal ya da diğer tedavi yöntemleri ile çocuk sahibi olmadığına dair tıbbi belge. 60/c-1 kapsamında sigortalı olması (Yeşilkart sahipleri), kendisi veya eşinin sosyal güvenceye sahip olmaması, hiç çocuk sahibi olmaması veya çocuklarının sağlık problemleri nedeniyle tedavi amaçlı olarak doğum yapması gerektiğini doktor raporu ile belgelendirmesi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...