10 dilde yayın yapan dergi Türkçe'de

Başta Avrupa, Rusya, Japonya ve Latin Amerika olmak üzere bugüne kadar toplam on dilde yayınlanan Audiology Infos dergisi, 1 Ekim 2012’den itibaren Türkçe de yayınlanmaya başladı.

12.10.2012 - 16:05

10 dilde yayın yapan dergi Türkçe'de

Çok geniş bir yelpazede, odyolojinin tüm profesyonelleri arasında uluslararası bir köprü oluşturmayı hedefleyen dergi, KBB (kulak-burun-boğaz) hekimlerini, odyologları, odyometristleri ve, odyoloji alanının olmazsa olmazı, cihaz üreticileriyle dağıtıcılarını biraraya getirerek sağlıklı bir iletişim ağı oluşturmayı amaçlıyor.

Derginin sahibi Fransız EDP Sciences şirketler grubu yönetim kurulu başkanı Jean-Marc Quilbé, Türkçe yayın hakkında bir açıklama yaparak « Audiology Infos’nun onbirinci dili Türkçe ile bir eksiği kapattığımızı düşünüyoruz. Türkiye, her alanda olduğu gibi odyoloji alanında da ciddi bir gelişme gösteriyor. Artık odyolojinin de bir yasal düzenlemesi var. Buna Bağlı olarak işitme cihazı pazarı da hızla büyüyor. Ülke genelinde KBB hekimleri ve odyoloji uzmanları işitme kaybı rahatsızlığı olanlara en iyi ve doğru cihazı uygulamanın çabası içindeler. Bu bağlamda Audiology Infos dergisinin Türkiye’de de Türkçe yayınlanması kaçınılmazdı » dedi.

Audiology Infos dergisinin Türkçe ikinci sayısı 1 aralık 2012 tarihi için programlandı. Ilk sayı KBB hekimi, odyolog, odyometrist ve işitme cihazı satıcıları olmak üzere tam 2 bin 757 adrese gönderildi. Ayrıca 4-7 Ekim 2012 tarihlerinde İstanbul Pendik’te The Green Park otelde yapılan 6. Ulusal Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Kongresi’nde katılımcılara dağıtıldı.

Audiology Infos'nun Türkçe versiyonun genel yayın yönetmenliğini gazeteci Mahmut Değer yürütecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...