1000 çocuk enfeksiyona yakalandı

Son günlerde solunum yolu enfeksiyonlarında aşırı artış olduğunu belirten Denizli İl Sağlık Müdürü Erdoğan Taş, pazar günü devlet hastanesine başvuran bin çocuktan 40'ının hastaneye yatırıldığını söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 29.12.2010 - 12:12

1000 çocuk enfeksiyona yakalandı

Taş, solunum yolu enfeksiyonlarındaki aşırı artışa dikkat çekerek, 750 yatak kapasiteli Denizli Devlet Hastanesi'nin çocuk servisinde 57 yatak olduğunu kaydetti. Pazar günü hastaneye başvuran bin çocuktan 40'ının hastaneye yatırılmasına karar verildiğini belirten Taş, bu nedenle çocuk servisinde yatak sıkıntısı yaşandığını ifade etti.

Diğer servislerde kullanılmayan yatakların çocuk servisine kaydırıldığını anlatan Taş, ''Denizli genelinde mevsim değişiklikleri nedeniyle enfeksiyon hastalıklarında bir artış yaşandı. Denizli il genelinde şu an 79 çocuk yatıyor. O gün için bir yoğunluk yaşandı. Fakat yaşanan sıkıntı, yapılan yatak takviyeleri ile kısa sürede giderildi'' diye konuştu.

Taş, Denizli'de diğer kamu hastanelerinin çocuk servislerinin de pazar günü dolu olduğunu ve özel hastanelerde 8 boş yatak kaldığını belirterek, ''Şu anda hastanelerimiz yaşanan sıkıntıları kapatabilecek kapasiteye sahip. Kısa süreli yaşanan sıkıntıların çıkar amaçlı kullanılması doğru değil. Bazı olaylar haddinden fazla abartılarak kurumlar yıpratılıyor'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...