Yoğun bakım ünitesinde kalp nakli bekleyen Ömercan Yılmaz, bu yaşına kadar sporcu kimliğiyle ön plana çıktı. Kısa sürede kendisini geliştiren Ömercan, birçok ödül kazandı.

Hiçbir rahatsızlığı olmayan Ömercan, 3 ay önce spordan evine döndüğünde babası Şahset Yılmaz'a sağlık ekiplerinin kalp masajı yaptığını gördü. Babasının o hali Ömercan Yılmaz'ın fark edilemeyen hastalığını tetikledi. Yere yığılan Yılmaz, yakınları tarafından güçlükle kaldırıldı. Babasının ölümünden sonra nefes darlığı çekmeye başlayınca hastaneye götürüldü. Yapılan tetkiklerde kalp rahatsızlığı belirlendi. Hemen hastaneye yatırılarak tedaviye başlandı. Aylardır hastanelerde yatan Ömercan’ın nakil olmaması halinde hayatını kaybetmesine sayılı günlerin kaldığı belirlendi.

Rukiye Yılmaz, beyin ölümü gerçekleşmiş hasta yakınlarının kalp bağışında bulunmasını bekliyor. 
Rukiye Yılmaz, beyin ölümü gerçekleşmiş hasta yakınlarının kalp bağışında bulunmasını bekliyor. 

"KALP NAKLİ YAPILMAZSA OĞLUM ÖLECEK"

Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yoğun Bakım Ünitesi'nde günlerdir kalp nakli bekleyen Ömercan Yılmaz, uygun kalp bulunamadığı için gün geçtikçe adeta eriyor. Oğlunun hastalığı karşısında çaresizlik içinde bekleyen 44 yaşındaki Anne Rukiye Yılmaz ise dua etmekten başka çare bulamıyor.

 "BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞMİŞ HASTA YAKINLARINA SESLENİYORUM"

Gözyaşları içinde gelecek iyi bir haber bekleyen Yılmaz, "Oğlum gözlerimin önünde eriyor. Her gün biraz daha ölüme yaklaşıyor. Doktorlar ‘20 gün içinde uygun kalp bulunamazsa ölecek’ diyor. Ben buradan hayırseverlere seslenmek istiyorum. Allah rızası için beyin ölümü gerçekleşmis hasta yakınlarına seslenmek istiyorum. Oğlum daha çok genç. Ne olur sesimizi duyun" dedi.

Ömercan Yılmaz'ın ablası Bahar Yılmaz da, "Kardeşim 4 aydır hastanede. Doktor 15-20 günlük ömrü var dedi. Türkiye'de zor diyorlar. Allah'tan umut kesilmez. Her şeyin hayırlısı ama çocuk gözümüzün önünde ölüyor. Burada kalp nakli bekleyen çok insan var ama onların durumu çok acil değil. Benim kardeşim yoğun bakımda. Durumu çok kötü. Hafızasını kaybediyor. Çok acilen nakil bekliyoruz" diye konuştu.