İki kez yanlış teşhis konulan hasta tomografi sırasında öldü

İzmir'de iki kez yanlış teşhis konulduğu iddia edilen hasta tomografi sırasında beklerken fenalaşarak hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 26.12.2016 - 20:09 | Son Güncelleme : 26.12.2016 - 20:48

İki kez yanlış teşhis konulan hasta tomografi sırasında öldü

İzmir'de bir hastanın tomografi sırasında beklerken kalp krizi geçirdiği ve bir hafta sonra da yaşamını yitirdiği iddiasıyla ilgili İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliğince soruşturma başlatıldı.

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği yetkililerinden alınan bilgiye göre, Hasan Günay (41), 11 Aralık'ta karın ağrısı ve idrarını yapamama şikayetiyle Çiğli Bölge Eğitim Hastanesine başvurdu.

Doktor kontrolü ve tetkiklerinin ardından Günay'a böbrek taşı teşhisi konuldu. Evine gönderilen Günay, ertesi gün aynı hastaneye tekrar başvurdu.

Günay'a ikinci kez böbrek taşı teşhisi konuldu ve ağrı kesici ilaç verildi. Rahatsızlığının geçmemesi üzerine Hasan Günay, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gitti. Buradaki tetkikler sonucu rahatsızlığın nedeninin safra kesesi taşı olabileceği söylendi.

Aile, yeşil kart sosyal güvencesinden yararlanabilmek için Çiğli'deki hastaneye döndü. Doktorlar ilaçlı su verip tomografi sırasına aldı. Günay, tomografi sırasında beklerken fenalaştı.

Yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan hastanın, bağırsağında delik olduğu ve karnındaki baskı nedeniyle kalp krizi geçirdiği iddia ediliyor.

Yetkililer, Hasan Günay'ın sırada beklerken kalp krizi geçirmediğini, kalbinin ameliyat sırasında durduğunu belirterek, hastanın doktorların müdahalesiyle hayata döndüğünü, ancak bir hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybettiğini söyledi.

Hasta yakınlarının şikayeti üzerine soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...