25 yıl sonra elma yedi

At tepmesi sonucu 37 yıl önce kırılan çene kemiği, olaydan 12 yıl sonra tamamen alınan Adnan Yılmaz, bacağından alınan kemiğin çenesine nakledilmesinin ardından, çok sevdiği elmayı ısırarak yedi.

Anadolu Ajansı 15.02.2016 - 13:01 | Son Güncelleme : 15.02.2016 - 13:03

25 yıl sonra elma yedi

Konya'da, çene kemiği alındığı için 25 yıldır sıvı gıdalarla beslenen 48 yaşındaki Adnan Yılmaz, bacağından alınan kemiğin çenesine nakledilmesiyle sağlığına kavuştu.

Adnan Yılmaz'ın çene kemiği, 11 yaşındayken at tepmesi sonucu kırıldı. Olaydan sonra geçirdiği ameliyat başarısız olan Yılmaz'ın çene kemiği 12 yıl sonra tamamen alındı. O tarihten itibaren çenesini hiç kullanamayan ve sıvı gıdalarla beslenen Yılmaz, başvurduğu Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde ameliyat edildi.

Bacağından alınan kemik, 7 saat süren bir operasyonla çenesine nakledilen Yılmaz, 25 yıl sonra katı gıdalar tüketmeye başladı. Yılmaz'ı en mutlu eden şey ise çok sevdiği elmayı yıllar sonra ısırarak yiyebilmesi oldu.

Özgüvenini yeniden kazandığını söyleyen Yılmaz, "Herkes yemek yerken ben sadece bakardım. Canım çok isterdi ama yiyemezdim. Şimdi 25 yıl öncesine döndüm. Operasyon sonrası ilk işim elma yemek oldu. En çok elma yemeyi özlemiştim. 25 yıl sonra ısırarak yediğim elmanın tadına vardım. Operasyon sonrası değişen yüzümü görünce ben bile kendimi tanıyamadım. Görünüşüm değişti, gençleştim" diye konuştu.

BACAK KEMİĞİNDEN ÇENE YAPILDI

Operasyonu gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Osman Akdağ da "7 saat süren mikroskop altındaki operasyonla hastanın bacak kemiklerinden çene yaptık. Artık hastamız çenesini rahatlıkla kullanabiliyor" dedi.

Sayfa Yükleniyor...