299 Euro'ya 'kürtaj turu'

Hükümetin kürtajı yasaklamaya yönelik adımları, tur şirketlerine yeni bir iş fikri yarattı. 299 Euro'ya 3 gece 4 günlük Kırım'a kürtaj turları düzenlenecek.

01.08.2012 - 09:28

299 Euro'ya 'kürtaj turu'

Sağlık Bakanlığı'nın 'kürtaj yasağı' turizm şirketlerine esin kaynağı oldu, gurme ve alışveriş turlarından sonra şimdi de 'kürtaj turları' başlayacak.

Kürtaj dahil 3 gece 4 günlük yurtdışı turları 299 Euro'dan satılacak, isteyene taksit de yapılacak.

Baracuda Tur'un sahibi Cem Polatoğlu, iki yıldır sağlık turizmi için Kırım'a Türk turistleri götürdüklerini belirterek, Türkiye'de gündeme gelen 'kürtaj yasağı'nın kendileri için yeni bir iş fikri yarattığını söyledi.

Akşam gazetesinden Aylin Löle'nin haberinde, Kırım'a sağlık turizmi için Türkiye'den turist götürdüklerini belirten Polatoğlu, "Zaten Kırım'da 3 hastaneyle anlaşmamız vardı. Zayıflama, bel fıtığı tedavisi ve detoks programları için iki yılda yaklaşık 700 kişiyi Kırım'a götürdük. Kürtaj yasağına yönelik tartışmalar da gündeme gelince, sağlık turizmi paketine bu da dahil olur diye düşündük" dedi.

Polatoğlu, "Kanun gereği Kırım'da turistler ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanabiliyor. Oradaki yerel doktor, hastanın kürtaj olması gerektiğine dair bir rapor yazdığında, hastaneler bu işlemi ücretsiz yapıyor. Rapor sürecini oradaki acentamız takip edecek" dedi.

Kürtaj turlarına Ramazan Bayramı'ndan sonra başlamayı planladıklarını belirten Polatoğlu, "Geçenlerde sadece İstanbul'da legal olarak yılda 30 bin kürtajın yapıldığı haberi vardı. İllegal yollardan yapılan kürtaj ise en az bunun iki katıdır. Dolayısıyla potansiyel var. Bu rakamın binde biri bile başlangıç için gelse bizim için iyi bir rakam" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...