Kahvaltıda 20 boyoz yiyordu,3 ayda 38 kilo verdi

Hamilelik döneminde yeme alışkanlıkları değişiyor ve bu durumu kontrol altında tutumayan anne adayları aşırı kilo artışıyla karşı karşıya kalıyor. Benzer bir durum İzmir'de yaşandı. "Kahvaltıda 20 boyoz, akşam yemeğinde 2 ekmek yiyordum" diyen Filiz Özkara, hamileliğinde 100 kiloya çıktı.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.11.2016 - 12:01

Kahvaltıda 20 boyoz yiyordu,3 ayda 38 kilo verdi

İzmir'in Menderes ilçesinde yaşayan 20 yaşındaki Filiz Özkara, hamileliğine kadar 68 kilo olduğunu ve kilosunun pek değişmediğini söyledi. Ancak hamilelik sürecinde yeme alışkanlığının değişmesi Özkara'nın fazla kilolarla tanışmasına yol açtı.

İştahı ve yeme alışkanlığının 14 ay önce yaptığı doğum sonrası da değişmediğini dile getiren Özkara, sabah kahvaltılarında İzmir'e has hamurişi olan boyozdan 20 tane, akşam yemeklerinde ise 2 ekmek yediği günler olduğunu söyledi.

Özkara, bu alışkanlığı nedeniyle diyet programı uygulayamadığını, kilolarından kurtulmak için mide küçültme ameliyatını dahi düşündüğünü dile getirerek kendisini çaresiz hissettiğini aktardı.

Çevresindekiler için espiri konusu olduğunu, evden çıkamadığını, hatta eşinin dahi "Ne yapsan olmuyor, sen zayıflayamazsın" dediğini vurgulayan Özkara, bu sözlerin kendisini olumlu motive ettiğini, bir arkadaşının tavsiyesi üzerine zayıflamayı bir de spor salonuna yazılarak denemek istediğini belirtti.

"51 BEDENDEN 38'E İNDİM"

Eşinin, o dönemde askere gittiğine işaret eden Özkara, "Spor salonunda eğitmenimin verdiği program doğrultusunda çok disiplinli çalışma yaptım, diğer yandan da yeme alışkanlığımı değiştirdim. Zamanımın büyük bir kısmını spor merkezinde pilates, aerobik ve aletli sporda geçirdim ve ilk ay 10 kilogram verdim. Bu beni daha da hırslandırdı, 3 ay sonunda 100 kilodan 62'ye, 51 bedenden 38'e indim. Bu beni inanılmaz mutlu etti. Sporla bunu başardığım için de vücudumda herhangi bir fiziki sorun oluşmadı" diye konuştu.

GEÇ HAMİLELİK RİSKLİ Mİ?

Sayfa Yükleniyor...