38 pratisyen hekimden 2'si göreve başladı

Şırnak'a Kasımda ataması yapılan 38 pratisyen doktordan sadece 5'i göreve başlarken, bunlardan 3'ü aynı gün istifa etti.

23.12.2009 - 17:54

Şırnak Sağlık Müdürü Vekili Muhsin Hayyam Elçi, kasım ayında bakanlıktan 13 uzman ve 38 pratisyen olmak üzere toplam 51 hekim taleplerinin olduğunu, bakanlığın talepleri kadar atama yaptığını söyledi. Ancak ataması yapılan 13 uzmandan 4'ünün göreve başlamadığını bildiren Elçi, şöyle konuştu:

''Ataması yapılan 38 pratisyen hekimden 5'i başladı 33'i ise başlamadı. Bu başlayan 5 kişiden 3'ü de başladıkları gün istifa etti. Yani atanan 38 pratisyenden sadece ikisi göreve başladı. Diğer arkadaşlar çeşitli nedenlerden dolayı gelmedi. Şırnak'ta pratisyen hekim ihtiyacımız had safhada. Özellikle Uludere, Beytüşşebap ve Güçlükonak ilçelerimiz doktor sıkıntısı çekmekte. Cizre, Silopi ve İdil ilçelerinden bu ilçelere takviye yapmaya çalışıyoruz. Bakanlıktan da geçici doktor talebinde bulunacağız.''

Ocak ayında yapılacak olan 30. dönem doktor atamasında bakanlıktan 64 pratisyen ve 50 uzman talebinde bulunduklarını belirten Elçi, ''Atanacak doktor arkadaşlarımıza tavsiyem hiçbir şeyi kafalarına takmasınlar. Şırnak, Türkiye'nin 81 ilinden biri. Değişen hiç bir şey yok. Kaygı edilecek bir şey yok. Hatta barınma sorunlarını da elimizden geldiği şekilde gideriyoruz. Sayın valimizin girişimleri sayesinde geçen yıl Sağlık Müdürlüğümüze 42 tane ek lojman verildi. Ayrıca il merkezinde hekimevimiz var''dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...