4 kişiye hayat verecek

Mersin'de trafik kazası sonrası ağır yaralanan ve beyin ölümü gerçekleşen 26 yaşındaki inşaat işçisi Mehmet Uysal'ın kalbi, karaciğeri ve iki böbreği İstanbul, Antalya ve Konya'daki hastanelere gönderildi.

29.04.2011 - 15:18

4 kişiye hayat verecek

İnşaat işçisi Uysal, Mersin'in Mut ilçesinde 26 Nisan 2011 Çarşamba günü geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralandı. Mut Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından Karaman Devlet Hastanesine kaldırılan ve dün akşam verdiği yaşam mücadelesini kaybeden Uysal'ın beyin ölümü gerçekleşti.

İnşaat işçisi Uysal'ın babası Hüseyin Uysal, doktorlarla yaptığı görüşmenin ardından oğlunun organlarını bağışlamaya karar verdi.

Bunun üzerine ameliyata alınan Uysal'ın kalbi, karaciğeri ve iki böbreği Konya ve İstanbul'dan gelen ekipler tarafından gerçekleştirilen yaklaşık 4 saat süren operasyonla alındı. Uysal'dan alınan kan ve doku örnekleri sonuçlarının olumlu çıkması üzerine bekleme listesindeki en uygun 4 kişi için kalbi özel uçakla İstanbul'a, karaciğeri ambulansla Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, böbrekleri ise özel bir araçla Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesine gönderildi.

Oğlunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan baba Hüseyin Uysal, ''Oğlum 3 gün önce Mersin'in Mut ilçesinde trafik kazası geçirdi. Dün ise beyin ölümü gerçekleşti. Buradaki doktorlar bana organ bağışının önemini anlatarak oğlumun organlarını bağışlamamı istediler. Bizde oğlumun organlarının başka insanlarda hayat bulmalarını düşünerek bağış yapmaya karar verdik'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...