4 kişiyi hayata bağlayacak

Fethiye'de trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 34 yaşındaki Durmuş Erol'un organları, ailesi tarafından bağışlandı. Erol'un akciğeri, karaciğeri ve böbrekleri 4 hastaya nakledilecek.

Haberler 15.01.2014 - 10:44

4 kişiyi hayata bağlayacak

Fethiye'deki bir restoranda aşçılık yapan Durmuş Erol, 10 Ocak'ta motosikletle aydınlatma direğine çarparak ağır yaralandı. Ambulansla Fethiye Devlet Hastanesine kaldırılan Erol ve yoğun bakımda tedavisi süren Erol'un beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine ailesi organ bağışını kabul etti.

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesinden gelen ekipler, Erol'un akciğeri, karaciğeri ve böbreklerini 4 saat süren operasyonla aldı.

Fethiye Müdürü Uğur Çomak, "Ailemize teşekkür ediyoruz. Bir dakika dahi düşünmeden çocuklarının organlarını bağışladılar. Tüm halkımızdan bu duyarlılığı bekliyoruz. İnsanlar organ bekliyor, yaşam savaşı veriyor. Bir beyin ölümü bazen 5 ya da 6 hastaya can olabiliyor. Vatandaşlarımız, alacakları kararlar ile birçok hastanın hayatını kurtarabilir" dedi.

Çomak, Erol'un akciğerinin Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine, karaciğer ve böbreklerinin ise Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine gönderildiğini, organların 4 hastaya nakledileceğini söyledi.

"BU NAKLİ BEN DE BEKLİYOR OLABİLİRDİM"
Durmuş Erol'un kardeşi Ramazan Erol ise ağabeyi öldüğü için çok üzgün olduğunu ifade etti. "Bu nakli ben de bekliyor olabilirdim" diyen Erol, birkaç hastaya yardımcı olabilirlerse teselli bulacaklarını dile getiren Erol, organ bağışı duyarlılığının önemine vurgu yaptı.

Sayfa Yükleniyor...