5 kişi domuz gribi şüphesiyle hastanede

İstanbul'da gece 2 kişi, Ankara'da da İspanyol anne ile bebeği domuz gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Adana'da ise bir öğretim üyesi kontrol altında...

22.05.2009 - 09:23

5 kişi domuz gribi şüphesiyle hastanede

İstanbul'da 2 kişinin dün taburcu edilmesinin ardından domuz gribi şüphesiyle hastaneye başvuranların sayısı gün geçtikçe artıyor.


Almanya’dan 10 gün önce İstanbul’a gelen 78 yaşındaki Muharrem Yaya, dün akşam saatlerinde rahatsızlanarak Esenyurt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaya'nın ilk muayanesinde yüksek ateş tespit edildi.

Muharrem Yaya, H1N1 virüsü yani domuz gribi şüphesiyle ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nakledilerek müşahade altına alındı.

Gece saatlerinde Esenyurt'tan ikinci bir domuz gribi şüphesi haberi geldi. Haseki'ye kaldırılan Muharrem Yaya'nın ardından grip ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye getirilen 30 yaşındaki Seynur Korkmaz'da hastanede bulunan özel odada gözetim altına alındı.

İSPANYOL ANNE VE ÇOCUĞUNDA VİRÜS YOK
Ankara'da da domuz gribi paniği yaşandı. Başkentte bir İspanyol anne ve 11 aylık bebeği, domuz gribi şüphesiyle Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları hastanesine getirildi.

Anne ile bebeği izole edilmiş özel bir odaya alındı, acil serviste bekleyen hastalar başka bölümlere taşındı. Hastanenin güvenlik görevlileri ve çevrede devriye görevi yapan polisler maske takarken, hastaneye giriş ve çıkışlar da yasaklandı.

Bugün sabah saatlerinde yapılan testler sonucu anne ve bebeğinde domuz gribi virüsüne rastlanmadı.

ADANA'DA ÖĞRETİM ÜYESİ HASTANEDE
Adana'da ise Çukurova Üniversitesi'nde bir öğretim üyesi, Polonya'dan gelen meslektaşı ile çalıştıktan sonra "H1N1 virüsü" şüphesiyle, hastanede kontrol altına alındı.

Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. N.D, bir süre önce Polonya'dan gelen meslektaşı ile Adana'da bilimsel çalışma yaptı. Meslektaşını ülkesine uğurladıktan sonra grip benzeri rahatsızlık şikayetleriyle üniversite hastanesine başvuran N.D, ''H1N1 virüsü'' şüphesiyle kontrol altına alındı.

N.D, hastanede tecrit edilmiş bir odada tutuluyor, kan örnekleri alınarak Ankara'ya gönderildi. Test sonuçlarının yarın belli olması bekleniyor.

5 kişi domuz gribi şüphesiyle hastanede

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...