5 yıl çektiği boğaz ağrısından 1 saatte kurtuldu

Hollanda'da yaşayan 35 yaşındaki polis Muhammet Erdoğan, 5 yıldır çektiği boğaz ağrısından, Bodrum'daki tedavi ile kurtuldu. Hollanda'da ağrılarının sebebi bulunamayan Erdoğan, tükürük bezindeki taşların 1 saatlik operasyon ile alınmasıyla sağlığına kavuştu.

5-yil-cektigi-bogaz-agrisindan-1-saatte-kurtuldu_8961_dhaphoto5.jpg

Çifte vatandaş olan polis memuru Muhammet Erdoğan, Hollanda'nın Den Haag şehrinden geçen yıl eşi Songül Nazlı Şahin ile tatil için gittiği Bodrum'da boğaz ağrısı şikayetiyle bir özel hastaneye başvurdu.


Hollanda'da pek çok kez doktora gitmesine rağmen boğazındaki ağrıdan kurtulamadığını belirten Erdoğan'ın gerekli tetkik ve tedavisi KBB Uzmanı Dr. Süleyman Zennuboğlu tarafından yapıldı.

Dr. Zennuboğlu, Erdoğan'ın tükürük bezlerindeki taşlar nedeniyle boğaz ağrısı çektiği teşhisini koyup, ameliyat edilmesine karar verdi. Bir saat süren ameliyatla Erdoğan'ın tükürük bezinden biri 1.5 santim, diğeri ise 0.5 santim uzunluğunda 2 taş çıkartıldı.

"ENDER GÖRÜLEN BİR DURUM"

Tükürük bezlerindeki taşın ender görülen bir rahatsızlık olduğunu belirten Dr. Zennuboğlu, "Çene altında şişlik, zaman zaman ağız içerisinde oluşan şişlikler ve ağız içinin aşırı miktarda tükürüklenmesi şikayetleri vardı. Dilin altında taş olabileceğini düşündük. Bunun üzerine gerekli tetkikleri yapıp, filmleri çektikten sonra hastayı ameliyata aldık. Taşları çıkardık. Hastamız hızlı bir şekilde sağlığına kavuştu. Tükürük bezlerindeki taşların bu boyutlara kadar gelmesi de çok daha nadir rastlanan bir olay. Hastanın çene altından daha büyük bir ameliyata gerek duyulmadan, dil altından bu operasyonu gerçekleştirdik" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...